Морська авіаційна бригада ВМС ЗС України відзначила 15-річницю від дня створення

20 серпня 2019, 15:55 | ID: 51891
Морська авіаційна бригада ВМС ЗС України відзначила 15-річницю від дня створення Морська авіаційна бригада ВМС ЗС України відзначила 15-річницю від дня створення Морська авіаційна бригада ВМС ЗС України відзначила 15-річницю від дня створення Морська авіаційна бригада ВМС ЗС України відзначила 15-річницю від дня створення

Сьогодні, 20 серпня, у Миколаєві, морська авіаційна бригада Військово-Морських Сил ЗС України відзначає 15-річницю з дня створення. Привітати особовий склад з визначною датою прибув командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко.

– Проявленими у 2014 році патріотизмом та мужністю ви викарбували власну сторінку в історії незалежної України. Усі ці роки ви гідно представляєте нашу державу в далеких морських походах, міжнародних навчаннях і операціях, з честю виконуєте завдання із захисту Батьківщини, – наголосив командувач флоту адмірал Ігор Воронченко.

В ході урочистостей керівник виду Збройних Сил України нагадав присутнім про майора Станіслава Карачевського, якого 6 квітня 2014 року вбили російські окупанти.

– Він посмертно став почесним громадянином міста Бердянськ, на честь його рідного міста названо перший серійний малий броньований артилерійський катер ВМС, – додав адмірал Ігор Воронченко.

Під час урочистого заходу присутні вшанували пам’ять тих, хто поклав свої життя захищаючи незалежність нашої держави хвилиною мовчання.

З нагоди відзначення 15-ї річниці від дня створення морської авіаційної бригади Військово-Морських Сил ЗС України низку військовослужбовців було заохочено відзнаками начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України та командувача Військово-Морських Сил ЗС України.

Довідка. 20 серпня 2004 року в селищі Новофедорівка поблизу міста Саки (АР Крим) було створено 10-ту морську авіаційну бригаду Військово-Морських Сил ЗС України. Майже з самого початку створення бригади морські льотчики беруть участь у численних міжнародних навчаннях.

У 2008 році авіаційна група бригади у складі вертольота Ка-27пр, льотних екіпажів та групи забезпечення польотів на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний» три місяці виконувала завдання щодо пошуково-рятувального забезпечення в операції НАТО «Активні зусилля».

З вересня 2013 року по березень 2014 року авіаційний компонент у складі українського національного контингенту на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний» виконував завдання в Аденській затоці у складі сил операцій НАТО «Океанський щит» та Європейського Союзу «Аталанта».

У березні 2014 року під час російської агресії морські льотчики, ризикуючи життям, здійснили переліт усіх справних літальних апаратів до Миколаєва, чим зберегли унікальну морську авіацію, яка продовжує виконання бойових завдань в районах проведення АТО/ООС над акваторією Чорного і Азовського морів.

Прес-центр Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України