Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів

03 серпня 2019, 09:29 | ID: 51499
Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів Дев’ять разів пролунав Дзвін Пам'ять на території Міноборони, вшановуючи загиблих Українських воїнів

Сьогодні, 3 серпня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської агресії на сході України.

У пам’ятному заході взяли участь керівний склад Міноборони, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу Збройних Сил України, військовослужбовці Київського гарнізону, родичі загиблих героїв.

Сьогодні, 3 серпня, Дзвін Пам’яті пролунав дев’ять разів...

У цей день у 2014 році загинули:

Солдат КІШ Станіслав Іванович.

Сержант МАНСУРОВ Андрій Сергійович.

Солдат МЕДУШЕВСЬКИЙ Віталій Зенонович.

Старший солдат НАГОРНИЙ Сергій Михайлович.

Капітан ПЛОХОЙ Андрій Віталійович.

У 2015 році віддали життя, захищаючи Україну:

Солдат КОЗАК Мар'ян Іванович.

Солдат ОСТАПЧУК Василь Васильович.

Старший прапорщик ПАВЛЮК Олександр Альбертович.

Солдат ШУМЕЙКО Олександр Вікторович.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам'яті. 

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава! 

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам’яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот - один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.

Тут щоденно відбувається церемонія вшанування військовослужбовців, внесених до Книги Пам’яті. За сигналом труби розпочинається висування роти Почесної варти. Вартові розміщуються по периметру комплексу, а дві окремі групи стають до стели із дзвоном та до Книги Пам’яті. Труба і барабан виконують твір «Селенція» — це заклик до тиші. Командир почесної варти перегортає сторінку книги на ту, що відповідає сьогоднішньому дню і диктор зачитує імена загиблих — після кожного з них лунає удар дзвону, що символізує пам’ять та вдячність українців, та військовий салют, який є обов’язковим елементом військових почестей.