Вони назавжди залишаються в наших серцях. В Міноборони вшанували загиблих Українських воїнів

01 серпня 2019, 10:19 | ID: 51466
Вони назавжди залишаються в наших серцях. В Міноборони вшанували загиблих Українських воїнів Вони назавжди залишаються в наших серцях. В Міноборони вшанували загиблих Українських воїнів Вони назавжди залишаються в наших серцях. В Міноборони вшанували загиблих Українських воїнів Вони назавжди залишаються в наших серцях. В Міноборони вшанували загиблих Українських воїнів Вони назавжди залишаються в наших серцях. В Міноборони вшанували загиблих Українських воїнів Вони назавжди залишаються в наших серцях. В Міноборони вшанували загиблих Українських воїнів

Сьогодні, 1 серпня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської агресії на сході України.

У пам’ятному заході взяли участь керівний склад Міноборони, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу Збройних Сил України, військовослужбовці Київського гарнізону, родичі загиблих героїв.

Сьогодні, 1 серпня, Дзвін Пам’яті пролунав чотирнадцять разів...

Під час виконання завдань у складі Місії ООН у колишній Югославії загинули:

У 1992 році старший лейтенант ТОПІХА Сергій Миколайович.

У 1994 році солдат ЯКОВЛЄВ Едуард Валентинович.

У цей день у 2014 році загинули мужні захисники України:

Молодший сержант БЄЛЄЦЬКИЙ Дмитро Юрійович.

Солдат ВЛАСЮК Роман Васильович.

Старший солдат ДАРМОФАЛ Сергій Миколайович.

Солдат ДРОНГОВСЬКИЙ Костянтин Леонідович.

Капітан ЗАДОРОЖНІЙ Андрій Володимирович.

Сержант КАЛУШ Руслан Петрович.

Старший солдат КОТЕЛЬЧУК Михайло Володимирович.

Молодший сержант КУРЧОКА Андрій Євгенович.

Старший солдат КУШНІР Сергій Олександрович.

Старший солдат ТОЛКІН Володимир Миколайович.

Сержант ЯНЧУК Володимир Степанович.

У 2017 році віддав життя, захищаючи Україну старший солдат ДОБРОШИНСЬКИЙ Ростислав Русланович.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам'яті. 

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава!

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам’яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот - один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.

Тут щоденно відбувається церемонія вшанування військовослужбовців, внесених до Книги Пам’яті. За сигналом труби розпочинається висування роти Почесної варти. Вартові розміщуються по периметру комплексу, а дві окремі групи стають до стели із дзвоном та до Книги Пам’яті. Труба і барабан виконують твір «Селенція» — це заклик до тиші. Командир почесної варти перегортає сторінку книги на ту, що відповідає сьогоднішньому дню і диктор зачитує імена загиблих — після кожного з них лунає удар дзвону, що символізує пам’ять та вдячність українців, та військовий салют, який є обов’язковим елементом військових почестей.