«Звичайно, румунський досвід стане в нагоді, але найкращий курс виживання у мене був на Донбасі», - капітан Іраклій Ковалевський

18 липня 2019, 16:51 | ID: 51213
«Звичайно, румунський досвід стане в нагоді, але найкращий курс виживання у мене був на Донбасі», - капітан Іраклій Ковалевський «Звичайно, румунський досвід стане в нагоді, але найкращий курс виживання у мене був на Донбасі», - капітан Іраклій Ковалевський «Звичайно, румунський досвід стане в нагоді, але найкращий курс виживання у мене був на Донбасі», - капітан Іраклій Ковалевський «Звичайно, румунський досвід стане в нагоді, але найкращий курс виживання у мене був на Донбасі», - капітан Іраклій Ковалевський

Протягом трьох тижнів військовослужбовці Естонії, Молдови, Румунії та України тренувались виживати в умовах повної ізоляції від зовнішнього світу, без засобів зв’язку і продовольчого забезпечення. Навчання проходили на базі тренувального центру Збройних Сил Румунії.

Вітчизняне військо на міжнародному курсі представляв капітан Іраклій Ковалевський - офіцер Центру управління пошуково-рятувальним забезпеченням польотів авіації ЗС України. Він – не перший раз на закордонних навчаннях, брав учась на подібних заходах у Грузії та Італії, щоправда ще морпіхом, тож порівняти йому є з чим.

– Кожен курс по-своєму корисний, а особливо кооперації з представниками країн-членів НАТО. Ми переймаємо досвід колег, ділимось своїм, тренуємось спільно діяти на полі бою… Чимало аспектів, що стосуються виживання у нас схожі. Цього разу було дійсно цікаво – будували пліт, переправлялись через воду, переміщались по незнайомій місцевості, будували намети, розводили багаття, готували вечерю. Подібні курси ми проводимо в Україні з льотним складом. Це був, так званий, літній модуль. За кілька місяців поїду ще й на зимовий, де виживатимемо в сніжних горах. Звичайно, румунський досвід стане в нагоді, але найкращий курс виживання у мене був на Донбасі, - поділився Іраклій Ковалевський.

Цікавими та корисними були не лише заняття, а й неформальне спілкування.

– Іноземні колеги говорять, що багато нового й корисного дізнаються від нас, українських військовослужбовців. Вони розпитували про ситуацію в Україні, методи війни, що застосовуються в нас... Навіть після повернення в Україну продовжую спілкуватись із учасниками курсу, – наголосив офіцер Центру управління пошуково-рятувальним забезпеченням польотів авіації ЗС України капітан Іраклій Ковалевський.

Анастасія Олехнович, Армія Inform