Домовленості про «режим тиші» на Донбасі вперше забороняють будь-яке ведення вогню

18 липня 2019, 17:30 | ID: 51214

Домовленість про «хлібне перемир’я» на Донбасі з 21 липня вперше містить заборону на ведення вогню з будь-яких видів озброєнь і передбачає відповідальність за його порушення. Про це заявив на брифінгу в Офісі президента України представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний.

-              Щодо так званого «хлібного перемир’я», досягнуто домовленості, що з 0 годин 1 хвилини 21 липня починається безстрокова заборона на обстріли. Причому вперше у документі, у заяві, зазначено, що забороняється будь-яке ведення вогню, в заяві зазначено відповідальність осіб за відкриття вогню, а також передбачено публічну заяву сторін про припинення вогню. Тобто, сторони публічно беруть на себе обов’язок не вести вогонь впродовж неозначеного періоду, - зазначив Роман Безсмертний.

За його словами, українська сторона сподівається, що термін припинення вогню буде «максимальним або назавжди», щоб можна було виконати необхідні роботи, зокрема із ремонту мосту на КПВВ Станиця Луганська.

Також Безсмертний зазначив, що сторони домовились розпочати роботи із організації розведення військ на інших ділянках, про які було домовлено ще 2016 року. Це стосується населених пунктів Золоте та Петровське. Окрім цього, було узгоджено припинення подальшого мінування територій навколо них.

Як повідомляла Армія Inform, 17 липня Тристороння контактна група в Мінську домовилася про припинення вогню з 21 липня і розширення присутності моніторингової місії ОБСЄ.