Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб

12 липня 2019, 16:20 | ID: 51098
Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб Генерал-лейтенант Руслан Хомчак: Рівень довіри суспільства до Збройних Сил найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі прес-служб

На цьому наголосив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак під час відкриття навчально-методичного збору з керівним складом органів зв’язків з громадськістю (прес-служб) видів, окремих родів військ, сил та підпорядкованих їм військових частин і установ Збройних Сил України.

Збір на тему: «Основні завдання органів зв’язків з громадськістю ЗС України та перспективні шляхи розвитку відповідно до досвіду армій країн НАТО» був організованим Управлінням зв’язків з громадськістю ЗС України та присвячений питанням інформування громадськості про діяльність ЗС України, взаємодії зі ЗМІ та протидії російській інформаційній агресії.

– Інформування громадськості про всебічні аспекти життєдіяльності Збройних Сил України з використанням досвіду таких країн-членів НАТО як США, Канада, Велика Британія, Польща, Литва, Латвія та Естонія посилює спроможності ЗС України. Проаналізувавши цей досвід та практики системного підходу до роботи з інформацією, вважаю за доцільне підпорядкування органів зв’язків з громадськістю (прес-служб) безпосередньо командирам з метою посилення оперативності, ефективності та результативності у виконанні завдань за призначенням, – акцентував на своєму баченні генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

Було зазначено, що кінцева мета реформування ЗС України не просто вступ до НАТО, а докорінна зміна військової культури – наших стосунків, управлінських рішень, виконання розпоряджень, власне самої штабної культури.

Також йшлося про важливі принципи інформаційної роботи та взаємодії з українськими й міжнародними медіа. Адже, журналісти керуються редакційними політиками, які необхідно співвідносити з військовими інструкціями і настановами для досягнення оптимального взаєморозуміння. В ЗС України існує «Перелік відомостей, які становлять службову інформацію», дотримання положень якого при висвітленні подій сприятиме підвищенню безпеки військовослужбовців.

– В сучасних умовах українське суспільство вже п’ятий рік поспіль протидіє агресії РФ, в тому числі, в інформаційній сфері. Дуже важливим є спільне розуміння командирами (начальниками) всіх рівнів ролі прес-офіцерів та основ комунікації щодо систематичного, проактивного та достовірного надання інформації про ЗС України, – зазначив начальник Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України полковник Богдан Сеник.

Він також нагадав присутнім положення головних керівних документів у сфері інформаційного забезпечення Збройних сил, взаємодії з громадськістю та представниками медіа. Також, прес-офіцери отримали методичні рекомендації, розроблені Управлінням зв’язків з громадськістю ЗС України, та примірники «Білої книги спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018» й «Комунікаційного інструментарію для державних службовців», надані Міністерством інформаційної політики України.

Під час проведення збору підсумовано інформаційну діяльність органів зв’язків з громадськістю (прес-служб) командувань Сухопутних військ ЗС України, Повітряних сил ЗС України, Військово-морських сил ЗС України,  Десантно-штурмових військ ЗС України, Сил спеціальних операцій ЗС, Військової служби правопорядку у ЗС України, Об’єднаного оперативного штабу ЗС України та Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Були обговорені й проблемні питання та визначені шляхи їх вирішення. Водночас, уточнено основні напрямки інформаційної діяльності на 2019 рік з урахуванням актуальних викликів та загроз.

– Рівень довіри суспільства до Збройних Сил України найвищий за роки новітньої історії України, серед іншого – завдяки роботі структур органів зв’язків з громадськістю. Я вдячний вам за роботу. Ви – та броня, об яку розбивається пропаганда російсько-окупаційних військ. Ви стоїте на передовій інформаційної війни РФ проти України та вагомо наповнюєте інформаційний простір і не лише в Україні, – наголосив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України