Участь ЗС України в міжнародних місіях – важливий засіб зміцнення та захисту національної безпеки

09 липня 2019, 17:16 | ID: 51017

Про це розповів заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України полковник Валентин Левчик під час брифінгу, присвяченому відзначенню 15 липня Дня українського миротворця.

– Участь ЗС України в міжнародних місіях має ключове значення для нашої держави і розглядається, як засіб зміцнення національної безпеки через створення стабільного зовнішньополітичного середовища й, водночас, є вагомим внеском України у зміцнення системи глобальної безпеки у світі. Участь в МОПМБ військовослужбовці ЗС України, перш за все, забезпечують захист та реалізацію національних інтересів. Завдяки їхнім зусиллям посилюється роль та авторитет держави на світовій політичній арені, формується думка міжнародної спільноти про Україну як про сильну і незалежну державу – наголосив полковник Валентин Левчик.

Крім того, участь в операціях НАТО та ЄС підтверджує намір нашої держави, закріплений у Конституції України, щодо руху до набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

Участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки дає вагомі позитивні, як політичні, так і практичні результати, серед яких основними є: зміцнення авторитету нашої держави на міжнародній арені; створення сприятливого клімату для налагодження та активізації двостороннього політичного та економічного співробітництва з відповідними країнами світу; удосконалення військовослужбовцями Збройних Сил України професійних навичок відповідно до стандартів НАТО та ООН; впровадження стандартів ЗС провідних країн світу у діяльність ЗС України, що у свою чергу дає змогу досягнути необхідного рівня взаємосумісності з арміями країн-членів НАТО; підвищення оперативних спроможностей та ефективності виконання бойових завдань на Сході України в результаті набуття практичного досвіду.

Завдяки високій оцінці діяльності українських миротворців з боку міжнародних організацій та країн-партнерів, Україну воліють бачити і в новостворюваних і у вже існуючих місіях та операціях.

Навіть у цей надзвичайно складний період, коли наша держава постала перед обличчям агресії Російської Федерації проти її територіальної цілісності, суверенітету та незалежності, Україна як відповідальний член міжнародного співтовариства не тільки не зменшила свій внесок до складу міжнародних операцій, а й всіляко прагне його збільшити.

У квітні цього року Україна була визнана Північноатлантичною Радою, як потенційний операційний партнер тренувальної Місії НАТО в Республіці Ірак. В подальшому, після підпису відповідного указу Президента України, планується направлення національного персоналу до складу зазначеною місії.

Не менш важливим є військове співробітництво між Україною та ЄС, яке здійснюється відповідно до пріоритетів, визначених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Частиною зазначеного процесу є заплановане направлення національного персоналу до складу операції ЄС “Алтея” в Боснії та Герцеговині.

У грудні 2019 буде збільшено до 50 осіб чисельність національного контингенту у складі Багатонаціональних сил “КФОР” в Косово, Республіка Сербія.

До кінця 2019 року заплановано додаткове направлення національного персоналу до складу Тренувально-дорадчої місії НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан, Багатопрофільної інтегрованої місії ООН зі стабілізації в Малі та опрацьовується питання зі стороною ООН щодо збільшення чисельності національного персоналу у складі Сил ООН з підтримання миру на Кіпрі.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України