Незалежна Україна важливий контрибутор у забезпечення миру та безпеки у світі

09 липня 2019, 16:10 | ID: 51012
Незалежна Україна важливий контрибутор у забезпечення миру та безпеки у світі

Про це розповів заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України полковник Валентин Левчик під час брифінгу, присвяченому відзначенню 15 липня Дня українського миротворця.

Протягом останніх шести років поспіль 15-го липня у нашій державі відзначається День українських миротворців. Саме цього дня, 27 років тому, на звернення Генерального секретаря ООН, Україною було направлено передову групу 240-го спеціального окремого батальйону ЗС України до колишньої Республіки Югославії. Вже у перші дні військовослужбовці ЗС України опинилися в епіцентрі бойових дій та мужньо вистояли під обстрілами артилерії та снайперів в місті Сараєво.

Того дня 1992 року незалежна Україна вперше заявила про себе на міжнародній арені, як контрибютор у забезпечення миру та безпеки у світі.

Згодом з метою вшанування мужності і звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам’яті воїнів-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі національного контингенту та персоналу Верховною Радою України було одноголосно прийнято постанову (№ 292-VII) стосовно створення Дня українських миротворців та відзначення його на державному рівні.

Миротворча діяльність України як незалежної держави розпочалася у 1992 році. Таким чином історія участі Збройних Сил України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки) триває вже 27 років. За цей час близько 45 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України взяли участь у більш ніж 27 міжнародних операціях та місіях у різних регіонах планети.

Українські миротворці виконували завдання під егідою ООН та НАТО в країнах колишньої Югославії (Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Македонія, Сербія і Чорногорія, Хорватія), на Африканському континенті (Ангола, Сьєрра-Леоне, Судан, Ліберія та Кот-д’Івуар) в країнах Близького і Середнього сходу (Ліван, Таджикистан, Кувейт, Ірак) та інших регіонах світу.

Військовослужбовці Збройних Сил України проводили заходи з роз’єднання конфліктуючих сторін, відновлювали дороги та інфраструктуру, проводили розмінування місцевості, здійснювали перевезення військ, персоналу місій та цивільних осіб, проводили заходи медичної евакуації, забезпечували безпеку при проведенні виборів в країнах перебування.

Миротворчими підрозділами за час миротворчої діяльності було проведено транспортування повітряним, морським і сухопутним транспортом понад 91 тисячі військовослужбовців; виконано більше 56 тисяч вильотів літаків і вертольотів, перевезено понад 200 тис. тон вантажів.

Разом з тим, на превеликий жаль 55 військовослужбовців ЗС України втратили життя під час участі в цих операціях.

Попри агресію Російської Федерації, Збройні Сили України продовжують виконання завдань в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, здійснюють вагомий вклад в справу побудови миру на всій планеті.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України