Окремий батальйон морської піхоти ВМС ЗС України продовжує підготовку до міжнародних навчань «Сі-Бриз – 2019»

28 червня 2019, 16:16 | ID: 50771
Окремий батальйон морської піхоти ВМС ЗС України продовжує підготовку до міжнародних навчань «Сі-Бриз – 2019» Окремий батальйон морської піхоти ВМС ЗС України продовжує підготовку до міжнародних навчань «Сі-Бриз – 2019» Окремий батальйон морської піхоти ВМС ЗС України продовжує підготовку до міжнародних навчань «Сі-Бриз – 2019» Окремий батальйон морської піхоти ВМС ЗС України продовжує підготовку до міжнародних навчань «Сі-Бриз – 2019» Окремий батальйон морської піхоти ВМС ЗС України продовжує підготовку до міжнародних навчань «Сі-Бриз – 2019» Окремий батальйон морської піхоти ВМС ЗС України продовжує підготовку до міжнародних навчань «Сі-Бриз – 2019» Окремий батальйон морської піхоти ВМС ЗС України продовжує підготовку до міжнародних навчань «Сі-Бриз – 2019»

Окремий батальйон морської піхоти під командуванням майора Вадима Сухаревського продовжує підготовку до міжнародних навчань на полігоні поблизу Одеси.

На минулих заняттях морпіхи відпрацьовували практичні навички по десантуванню безпарашутним способом за допомогою комплекту бортового обладнання «Адаптер-М1».

Тренування проводилося на десантно-штурмових тренажерах у складі підрозділу, який буде безпосередньо задіяний на навчаннях «Сі-Бриз -2019».

Саме цим військовослужбовцям доведеться десантуватися у такий спосіб під час міжнародних навчань.

Десантування безпарашутним способом дає можливість швидко і непомітно для противника здійснити безпечне перекидання підрозділів зі штатним озброєнням у визначене місце. І при цьому, немає потреби використовувати важку транспортну авіацію. Достатньо задіяти вертольоти, які на малій висоті підійдуть до точки розгортання і за допомогою зазначеної системи забезпечать висадку десанту. До того ж, малоефективними будуть і засоби протиповітряної оборони ворога.

Довідка. У період з 2006 по 2013 роки у Збройних Силах України було проведено низку випробувань та прийнято на озброєння системи безпарашутного десантування «Адаптер-М1». Однак, після анексії Криму, виробництво цих систем завершилось – виробник залишив всі потужності на окупованій території.

У 2016 році компанією «Інспецпром» (Чернігів) розроблена система безпарашутного десантування «Канат-1» – аналог системи «Адаптер-М1».

Державним науково-випробувальним центром ЗС України проведено наземні дослідні випробування комплекту знімного бортового обладнання безпрашутного десантування. За результатами випробувань визначено, що комплект «Канат-1» готовий до проведення льотної частини випробувань у рамках визначальних відомчих випробувань.

Олександр Кіндсфатер, АрміяInform