Одинадцять разів пролунав Дзвін Пам’яті в Міноборони, вшановуючи загиблих українських Героїв

28 червня 2019, 10:41 | ID: 50760
Одинадцять разів пролунав Дзвін Пам’яті в Міноборони, вшановуючи загиблих українських Героїв Одинадцять разів пролунав Дзвін Пам’яті в Міноборони, вшановуючи загиблих українських Героїв Одинадцять разів пролунав Дзвін Пам’яті в Міноборони, вшановуючи загиблих українських Героїв Одинадцять разів пролунав Дзвін Пам’яті в Міноборони, вшановуючи загиблих українських Героїв Одинадцять разів пролунав Дзвін Пам’яті в Міноборони, вшановуючи загиблих українських Героїв Одинадцять разів пролунав Дзвін Пам’яті в Міноборони, вшановуючи загиблих українських Героїв Одинадцять разів пролунав Дзвін Пам’яті в Міноборони, вшановуючи загиблих українських Героїв Одинадцять разів пролунав Дзвін Пам’яті в Міноборони, вшановуючи загиблих українських Героїв Одинадцять разів пролунав Дзвін Пам’яті в Міноборони, вшановуючи загиблих українських Героїв Одинадцять разів пролунав Дзвін Пам’яті в Міноборони, вшановуючи загиблих українських Героїв

Сьогодні, 28 червня, на території Міністерства оборони України відбувся традиційний ранковий церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки, внаслідок російської збройної агресії на сході України.

У заході взяли участь керівництво оборонного відомства, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, родичі загиблих українських Героїв, курсанти одного із столичних вузів.

Сьогодні, 28 червня, Дзвін Пам’яті пролунав одинадцять разів. Цього дня перестали битися серця мужніх захисників, які героїчно захищали Україну.

У цей день 2014 року загинули:

Старший лейтенант БЄЛІКОВ Віталій Миколайович

Сержант ЗАКУСІЛО Олександр Іванович

Молодший сержант ОРДИНСЬКИЙ Леонід Іванович

Старший солдат УПОРОВ Ігор Романович

Солдат БОДНАР Петро Степанович

Солдат НАЛИВАЙКО Василь Васильович

Цього дня 2017 року внаслідок збройної агресії РФ загинув український захисник:

Старший солдат ФЕДОРІН Юрій Петрович

У цей день 2018 року загинули:

Молодший лейтенант ШИШАН Валерій Казимирович

Старший сержант НЕМЦОВ Геннадій Євгенович

Молодший сержант ГУСЕЙНОВ Владислав Тосікович

Старший солдат ВОЛОС Андрій Олександрович

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від підступного російського окупанта, та поклали квіти до Стели. 

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!

Вічна їм Слава! 

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам’яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.

Тут щоденно відбувається церемонія вшанування військовослужбовців, внесених до Книги Пам’яті. За сигналом труби розпочинається висування роти Почесної варти. Вартові розміщуються по периметру комплексу, а дві окремі групи стають до стели із дзвоном та до Книги Пам’яті. Труба і барабан виконують твір «Селенція» — це заклик до тиші. Командир почесної варти перегортає сторінку книги на ту, що відповідає сьогоднішньому дню і диктор зачитує імена загиблих — після кожного з них лунає удар дзвону, що символізує пам’ять та вдячність українців, та військовий салют, який є обов’язковим елементом військових почестей.

Минатимуть роки, і десятиліття, а урочистий ритуал вшанування загиблих залишатиметься незмінним, і нагадуватиме всім про шанобливе ставлення держави і українського народу до своїх загиблих захисників, до своєї армії!