Флотські водолази довели свою професійну майстерність

17 березня 2019, 11:22 | ID: 48257
Флотські водолази довели свою професійну майстерність Флотські водолази довели свою професійну майстерність Флотські водолази довели свою професійну майстерність Флотські водолази довели свою професійну майстерність Флотські водолази довели свою професійну майстерність Флотські водолази довели свою професійну майстерність Флотські водолази довели свою професійну майстерність

В Одесі відбувся тренувальний день водолазних спеціалістів Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Після підйому на кораблях і катерах Військово-морських прапорів, на причальній стінці розгортається водолазний полігон зі спорядженням.

Керівник спусків перевіряє обладнання перед роботою, після чого військові моряки одягають костюми з балонами для дихання під водою. Ще  раз продувають дихальні апарати та пірнають в море. 

Під час тренувань водолазні спеціалісти оглядають підводні частини корпусів кораблів на стоянці в базі щодо наявності підозрілих предметів. 

Особлива увага приділяється ділянкам гребного гвинта та донно-забортної арматури.

Раптово надходить ввідна від керівника спусків: «Водолаз знепритомнів у воді. Негайно приступити до евакуації». Але в морі хаосу непомітно. Водолази працюють уважно та впевнено. Не проходить й хвилини як постраждалого підіймають на поверхню води. Евакуація здійснюється за допомогою надувної платформи і постраждалого негайно доставляють у внутрішнє приміщення санітарного судна «Сокаль», де розташований медичний пункт.

– Температура води +9, а повітря +10. Це значно сковує можливості водолазів і їхні рухи. Адже довго в холодній воді на глибині не витримати. Глибина помилок не пробачає, діяти треба впевнено, – розповідає начальник пошуково-рятувального загону ВМС ЗС України капітан-лейтенант Руслан Шевченко.

Він додав, у ситуації, що склалася, водолази повинні володіти не лише навичками виконання різного спектру завдань під водою, але й вміти надавати допомогу побратимам у аварійних ситуаціях. До того ж зобов’язані суворо дотримуватися правил техніки безпеки під час відпрацювання завдань під водою.

За словами капітан-лейтенанта Руслан Шевченка, процес підготовки водолазів  триває регулярно. Та, вкрай важливим його аспектом є вміння оцінювати обстановку під водою, та характер завдань, які виконуються.

Крім того, треба навчитись реагувати на можливі випадки виникнення небезпечних та аварійних ситуацій.

Інформаційна редакція Інформагентства Міноборони (м. Одеса)