У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою

14 березня 2019, 09:05 | ID: 48170
У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою У 169 навчальному центрі «Десна» військові продемонстрували, як бойові медики здійснюють евакуацію поранених з поля бою

В ході прес-туру представників засобів масової інформації до 169 Навчального центру Сухопутних військ ЗС України «Десна» військові фахівці ознайомили їх з сучасною технікою та засобами, які застосовуються для евакуації поранених з поля бою.

Журналісти мали можливість оцінити вправність військових медиків під час практичного заняття з виконанням всіх етапів евакуації пораненого: від виносу з поля бою до транспортування і вивезення до шпиталю на медичному автомобілі.  

Також відвідувачі навчального центру мали можливість оцінити  та порівняти тактико-технічні та медичні характеристики двох модифікацій сучасних санітарних автомобілів типу «Богдан», броньованої медичної машини МТ-ЛБ С, а також  морально й технічно застарілого УАЗа.  Детально про медичні й технічні характеристики транспортних засобів, їхнє застосування і спроможності присутнім розповіли офіцери і працівники Головного військово-медичного управління.

Доповнило озвучену інформацію демонстраційне заняття, яке провели  військові одного з навчальних підрозділів центру. З легендою розвідувальний підрозділ потрапив у засідку і в ході бою один з військових отримав поранення.

Під прикриттям підрозділу, товариші надали пораненому невідкладну допомогу та винесли його у безпечне місце, а командир по радіостанції викликав евакуаційну машину.

На МТ-ЛБ С прибув бойовий медик, пораненого під його наглядом на ношах перемістили до всюдиходу, а на безпечній відстані від передової – вже у «Богдан». Завдяки необхідному оснащенню автомобіля, медик вже в дорозі зміг надати пораненому кваліфіковану допомогу.

Після завершення демонстрації евакуації, журналісти мали змогу поспілкуватися з бойовими медиками та дізнатися про тонкощі їхньої роботи.

Головним фактором успішної евакуації пораненого з поля бою є швидкість і якість надання першої невідкладної допомоги, зокрема й індивідуально. Адже при пораненні кожна згаяна хвилина може бути фатальною.

Відділення спеціальних кореспондентів Інформагентства Міноборони (м.Чернігів)