«Несу відповідальність за оборону держави і дію в її інтересах», – Президент про воєнний стан як засіб підвищення обороноздатності і відсічі агресії

16 грудня 2018, 20:01 | ID: 45950

Президент Петро Порошенко наголошує, що у своїх діях в першу чергу керується виключно національними інтересами, інтересами держави. І запровадження воєнного стану через агресію збройних сил РФ біля Керченської протоки та збільшення концентрації російських військових поблизу нашого кордону також є одним із засобів задля ефективного захисту України.

«Я, а не соціологічні дослідження, несу відповідальність за оборону держави. І я в межах своїх конституційних повноважень сто відсотків дію в державних інтересах», - підкреслив Глава держави на прес-конференції.

Петро Порошенко нагадав, що після голосування за Закон про воєнний стан було оприлюднено інформацію про збільшення кількості російських збройних сил поблизу наших кордонів. «Це є десята частина з тої інформації, якою я володію, щодо розміщення російських військ. Як ви прокоментуєте 300 танків на одній базі за 18 кілометрів від нашого кордону, які з’явилися там протягом місяця з повним боєкомплектом? І як ми на це маємо реагувати? Соціологічними опитуваннями? А як ви прокоментуєте, умовно кажучи, 80-тисячний контингент, який з’явився біля нашого кордону? А як різке збільшення артилерії? А різке збільшення військової присутності в акваторії Азовського моря? А як фактична окупація Керченської протоки, яка продовжується, і часткова окупація Азовського моря?», - запитав він.

«Я маю про рейтинги говорити чи я як Президент і як Верховний Головнокомандувач, відповідно до своїх конституційних повноважень, маю діяти рішуче і ефективно?», - також наголосив Президент.

Він також підкреслив, що під час запровадження цього особливого правового режиму в державі відстоював позицію недопущення обмеження всіх прав і свобод громадян і нині вони зберігаються. «Я наголосив про те, що у нас в межах воєнного стану не відбудеться жодних обмежень конституційних прав і свобод громадян. Ви можете в цьому переконатися», - сказав Глава держави.

«Я чітко наголосив при його запровадженні, що він запроваджується на 30 днів. Хочу окремо наголосити, що це було моє рішення, яке передувало навіть початку розгляду цієї ситуації в Парламенті. Моя принципова позиція, що жоден воєнний стан не буде перешкоджати проведенню виборів. І якщо не відбудеться початок широкомасштабної агресії, вторгнення військ, збройних сил Російської Федерації, на територію України за межами лінії зіткнення і адміністративного кордону окупованого Криму, військовий стан продовжений не буде. І почнеться, відповідно до проголосованої у Верховній Раді постанови, підготовка до виборів Президента 31 березня 2019 року», - додав Петро Порошенко.

Саме тому, разом із впровадженням воєнного стану на голосування депутатам було внесено постанову про проведення виборів 31 березня, підкреслив він. «В момент подання Указу Президента про воєнний стан, одночасно я переговорив з Головою Верховної Ради, щоб він вніс пропозицію про дату виборів. Вона була проголосована одночасно з голосуванням Закону. Для чого? Для того, щоб не дати можливість будь-кому, в першу чергу Російській Федерації, провести відповідні спекуляції», - сказав Президент.

Глава держави також зазначив, що згідно з планами, військові для розгортання своїх частин на відповідних напрямках потребували терміну у 60 днів. Однак після вивчення ситуації було ухвалено рішення не про розгортання, а про скорочення періоду злагодження і передислокації частин, що дало змогу скоротити терміни, але при цьому зберегти якість підготовки до відсічі. «Передислокація в повному обсязі відбулася. Наша готовність для відсічі агресії значно збільшилася», - констатував він і подякував Уряду, який ухвалив всі необхідні речі, які забезпечують збільшення обороноздатності української армії у зв’язку з воєнним станом.

Президент також зауважив, що у Верховній раді була розгорнута активна кампанія для дискредитації рішення, яке працює на захист держави. Ця кампанія із дискредитації «намагалася викривити взагалі всю ситуацію замість того, щоб послухати інформацію і отримати необхідні аргументи для прийняття рішення». «Був окремими політиканами розгорнутий шабаш, саме так я його називаю, а потім все одно проголосували. Ну якщо ви кажете, то чому ж голосуєте? Ну не голосували б за воєнний стан і потім подивилися б, які б були можливі наслідки», - додав він.

Адміністрація Президента УкраїниОСТАННІ НОВИНИ
Міноборони проведе брифінг щодо стану та перспектив реформування військової медицини

10 хвилин тому

Курсанти Національної академії сухопутних військ практикують на заняттях безпілотні літальні апарати

39 хвилин тому

«Основним пріоритетом для Об’єднаних сил є відновлення інфраструктури та покращення гуманітарної ситуації на Донбасі!» — генерал-лейтенант Сергій Наєв на засіданні колегії ДонОДА

54 хвилин тому

Щоденний брифінг представника Прес-центру Об’єднаних сил

1 годину тому

В НУОУ триває розбудова освітньої спроможності стратегічних комунікацій при консультативно-дорадчій допомозі іноземного радника

2 години тому

Щоденне зведення речника Міноборони щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил

2 години тому

У Військовому інституті КНУ імені Тараса Шевченка пройшла Всеукраїнська конференція молодих вчених

3 години тому