У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони

09 вересня 2017, 15:00 | ID: 33512
У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони У Волинській області тривають широкомасштабні навчання із бійцями загонів територіальної оборони

На Волині тривають військові навчальні збори з військовозобов’язаними загону територіальної оборони одного з районів області. Понад дві сотні чоловіків проходитимуть військовий вишкіл у лісах українського Полісся  під керівництвом інструкторів, які мають бойовий досвід набутий в районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей. Триватиме збір до середини вересня.

– В перший день навчань було проведено заходи щодо оповіщення, збору і комплектування загону оборони, – говорить Військовий комісар Волинського обласного військового комісаріату полковник Роман Кулик. – Це, до слова, тренування і для усього персоналу наших військових комісаріатів: після отримання розпорядження з вищого штабу, оперативно підготувати та провести оповіщення, здійснити прийом та екіпірування військовослужбовців, розгорнути базовий табір та навчальні місця з усією необхідною для занять матеріальною базою.

  Програма підготовки у польових умовах надзвичайно насичена: передбачені практичні заняття з вогневої підготовки з виконанням практичних вправ стрільб із стрілецької зброї, тактичної, тактико-спеціальної підготовки, інженерної підготовки, військово-медичної підготовки за протоколами TCCC, підготовки зі зв’язку, мінної безпеки, військової топографії тощо.

Зі слів військового комісара області, заняття відбуватимуться не лише в районі базового табору, що в районі Маневичів, але й по території цілого району. Тому, щоби не спричиняти панічних настроїв серед місцевого населення, військовими комісаріатами було заздалегідь проведено оповіщення мешканців населених пунктів.

У зборах беруть участь чоловіки різні за віком. Деякі, проходили військову службу ще за часів СРСР, або не проходили її взагалі. То ж першим урочистим моментом військових навчань стало складання цією категорією учасників Військової Присяги на вірність народу України. Також, учасникам зборів в урочистій обстановці було вручено зброю. За цим військовим ритуалом мали змогу спостерігати рідні бійців та представники місцевої влади і громадськості.

Заняття розпочались, фактично із першого дня. «Звільнень у місто» програмою не передбачено. Після нетривалих урочистостей, бійці «тербату» приступили до практичних тренувань з тактико-спеціальної підготовки, зокрема тактичного пересування і переміщення під час ведення вогню, а також встановлення та знешкодження мін та інших вибухових пристроїв.

Тренуються бійці загону заповзято, уважно слухаючи і виконуючи настанови інструкторів.

«Формуючи програму зборів ми орієнтувались на реальні завдання подібних загонів. У стислі терміни ми вдосконалимо рівень індивідуальної підготовки бійців, відпрацюємо дій у складі підрозділу. На практиці відпрацюємо виконання службових обов’язків на блокпостах і під час охорони важливих об’єктів і комунікацій», – говорить один з інструкторів підполковник Ігор Шепелєв.