Курси лідерства – окремий напрямок підготовки сержантів

18 липня 2017, 14:56 | ID: 32151

Про це у вівторок, 18 липня, зазначив під час брифінгу в прес-центрі Міністерства оборони України головний старшина Збройних Сил України – начальник Управління по роботі з сержантським складом Генерального штабу Збройних Сил України старший прапорщик Олександр Косинський.

Удосконалюється система професійної підготовки солдатів і сержантів. Для цього у Збройних Силах України створено Центри підготовки сержантського складу, які за структурою, функціями та завданнями практично тотожні відповідним навчальним закладам країн НАТО. Запроваджено курси лідерства базового та середнього рівнів, дворівневі курси інструкторів. Триває робота щодо впровадження 4-рівневої системи професійної підготовки сержантського складу, яка відповідатиме вимогам армій провідних країн світу.

- Сержантський та старшинський склад Збройних Сил України широко залучається до проходження навчань в сержантських школах, академіях та коледжах країн-членів НАТО. Зокрема, в Школі НАТО (м. Оберамергау, Німеччина). Окрім того, інструктори з США, Канади, Великої Британії, Латвії, Литви тощо проводять низку курсів з підготовки сержантського та старшинського складу у військових частинах Збройних Сил України, - зазначив старший прапорщик Олександр Косинський.

Він повідомив, що розширено права та повноваження сержантського складу, розподілено відповідальність між офіцерами та сержантами. З цією метою внесено зміни до функціональних обов’язків сержантського складу, що значно розширило їхні права та повноваження. Відпрацьовано законопроект щодо внесення відповідних змін до Статутів Збройних Сил України.

- Вдосконалюється порядок проходження військової служби, створюється дієва та сучасна система кадрового менеджменту. Зокрема, вдосконалено систему щорічного оцінювання військовослужбовців та триває робота щодо впровадження прозорої процедури призначення на сержантські посади на конкурсній основі. Радам сержантів військових частин надано повноваження щодо розгляду та погодження кандидатів під час призначення на посади сержантського та старшинського складу, - підсумував головний старшина Збройних Сил України.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України