Державний секретар МО України провів зустріч з керівником Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету США

19 травня 2017, 10:50 | ID: 30378 | Переглядів: 506
Державний секретар МО України провів зустріч з керівником Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету США Державний секретар МО України провів зустріч з керівником Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету США Державний секретар МО України провів зустріч з керівником Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету США Державний секретар МО України провів зустріч з керівником Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету США

Сьогодні, 19 травня, у Києві державний секретар Міністерства оборони України генерал-полковник Олександр Дублян провів зустріч з керівником Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування від американської сторони – начальником управління стратегії та політики Командування Збройних сил США в Європі генерал-майором Девідом Алвіном.

Сторони обговорили перспективи співробітництва у військовій сфері, зокрема, шляхи оптимізації та синхронізації діяльності Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування і Комітету реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

Державний секретар Міністерства оборони України подякував американській стороні за чітку та незмінну позицію Сполучених Штатів та всебічну допомогу Україні. Він зазначив, що важливими складовими цієї допомоги є міжнародна політична підтримка, яка забезпечує продовження санкцій проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей, надання матеріально-технічної допомоги, лікування поранених українських бійців, створення ефективної системи підготовки військ тощо.

– Минулий рік був активним і насиченим у наших відносинах. Його кульмінацією стало підписання п’ятирічної Концепції розвитку нашої співпраці. Разом з пакетом стратегічних документів у сфері оборони, затверджених в Україні, це створює міцне підґрунтя для планування подальшої співпраці. Проте триваюча збройна агресія Російської Федерації проти України змушує нас фокусувати основну увагу та ресурси на стримуванні ворога, – зазначив генерал-полковник Олександр Дублян.

Він підкреслив, що народ України чітко усвідомлює джерело наявних загроз та розуміє, що запорукою незалежності та територіальної цілісності держави є потужні, сучасні Збройні Сили. Саме тому на виконання завдань, визначених Президентом України, минулого року було розпочато оборонну реформу, для реалізації якої був сформований Комітет реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України.

– Головною місією Міністерства оборони України як локомотива реформування сектору безпеки і оборони України є проведення оборонної реформи з одночасним нарощенням рівня боєздатності військ, – наголосив державний секретар Міністерства оборони України.

Генерал-полковник Олександр Дублян зауважив, що в рамках реалізації першої стратегічної цілі реформи триває формування системи управління силами оборони на основі нового розподілу повноважень, завдань, обов’язків та відповідальності, який має усунути дублювання функцій між Міноборони та Генштабом, розмежування функцій формування оборонної політики та її реалізації, а також функцій підготовки і розвитку військ та їх застосування.

– Саме в цьому контексті оборонної реформи нам потрібно вжити заходів для упорядкування спільних зусиль Міноборони та Генштабу у рамках всіх створених механізмів та органів, у тому числі, із залученням міжнародної допомоги, – підкреслив державний секретар Міністерства оборони України.

Він відзначив, що певні напрями роботи підкомітетів Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України співпадають з діяльністю підкомітетів Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування.

– Міністром оборони України прийнято принципове рішення вжити заходів для покращення координації діяльності обох комітетів з метою недопущення розпорошення зусиль, ресурсів та узгодження роботи за відповідними напрямами. З цією метою пропонується започаткувати проведення спільних робочих засідань відповідних підкомітетів та робочих груп Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України і Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування, – поінформував генерал-полковник Олександр Дублян.

У продовження зустрічі сторони обговорили можливості інтеграції Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України і Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування.https://goo.gl/xotF0t