У Вінниці відкрито меморіальну дошку військовим авіаторам – Героям України

14 червня 2016, 16:00 | ID: 21441
У Вінниці відкрито меморіальну дошку військовим авіаторам – Героям України У Вінниці відкрито меморіальну дошку військовим авіаторам – Героям України У Вінниці відкрито меморіальну дошку військовим авіаторам – Героям України У Вінниці відкрито меморіальну дошку військовим авіаторам – Героям України У Вінниці відкрито меморіальну дошку військовим авіаторам – Героям України У Вінниці відкрито меморіальну дошку військовим авіаторам – Героям України У Вінниці відкрито меморіальну дошку військовим авіаторам – Героям України У Вінниці відкрито меморіальну дошку військовим авіаторам – Героям України У Вінниці відкрито меморіальну дошку військовим авіаторам – Героям України У Вінниці відкрито меморіальну дошку військовим авіаторам – Героям України

Сьогодні, 14 червня, у Вінниці відбулось відкриття меморіальної дошки Героям України Костянтину Могилку та Дмитру Майбороді.

У заході взяли участь представники Командування Повітряних Сил Збройних Сил України, представники місцевої влади, громадських організацій та духовенства, військовослужбовці гарнізону, рідні та близькі полеглих героїв.

– Обох наших синів назавжди об’єднала любов до неба та безмежна любов до України. І Костянтин, і Дмитро у критичній ситуації до останньої секунди залишалися за штурвалами своїх літаків і, не вагаючись, віддали свої життя заради порятунку членів екіпажу та уникнення жертв серед мирного населення, – сказала мати Героя Тетяна Майборода.

Батько Костянтина Могилка Віктор Петрович подякував за підтримку і допомогу в увічненні пам’яті Героїв.

– Завдяки вам на прикладі їх самовідданості, патріотизму та мужності виховуватимуться майбутні покоління захисників України, – зазначив він.

Начальник штабу – перший заступник начальника авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Ігор Янушевич закликав громадян завжди пам’ятати про подвиг авіаторів.

− Сьогоднішнє відкриття меморіальної дошки – це ще одне підтвердження того, що Герої не вмирають. Вони живуть у пам’яті вдячного народу, вони поряд з нами у назвах шкіл, у бюстах і пам’ятниках, меморіальних дошках та літаках, яким присвоєно ім’я Героїв України  Костянтина Могилка та Дмитра Майбороди. Відкриваючи меморіальну дошку нашим Героям-авіаторам, ми вшановуємо світлу пам’ять всіх, хто віддав життя за свій народ і Батьківщину, за нас з вами, – зазначив він.

Довідково. 6 червня 2014 року екіпаж ураженого терористами літака Ан-30Б, який пілотував досвідчений льотчик І класу Костянтин Могилко, відвів некерований літак від густонаселених районів міста Слов’янськ, врятувавши життя сотням місцевих жителів. Самому Костянтину Могилку та ще чотирьом членам екіпажу врятуватися не вдалося.

14 липня 2014 року під час виконання бойового завдання з десантування вантажів парашутним способом у районі с. Давидо-Микільське Краснодонського району Луганської області літак Ан-26, який пілотував підполковник Дмитро Майборода, був атакований керованою ракетою “повітря-повітря”. Офіцер доклав максимум зусиль для утримання літака у повітрі, завдяки чому змогли врятуватися шість членів екіпажу. Командиру екіпажу Дмитру Майбороді та його помічнику Дмитру Шкарбуну часу для порятунку не вистачило.