У Києві нагородили Народних Героїв України

07 травня 2016, 16:50 | ID: 20096 | Переглядів: 1420
У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України У Києві нагородили Народних Героїв України

Сьогодні, 7 травня, у головному корпусі Національного музею історії України у Другій світовій війні відбулося нагородження орденами «Народний Герой України» військовослужбовців та інших громадян-патріотів.

Ця недержавна нагорода була запроваджена волонтерами у 2015 році. Відзнаку українського народу вручають за заслуги в обороні незалежності України та волонтерську допомогу Збройним Силам.

Макети орденів виконані у двох модифікаціях. Перша – із червоно-чорною стрічкою – для воїнів, друга – із жовто-блакитною стрічкою – для волонтерів і медиків. Нагорода виготовлена зі срібла, кожна має індивідуальний номер та елементи захисту.

Наразі кавалерами ордену стали близько 200 осіб, серед яких – більше 140 військовослужбовців, а також волонтери, медики, капелани та журналісти, політичні і громадські діячі.

Першим цим орденом був посмертно нагороджений захисник донецького аеропорту, кулеметник 90-го штурмового батальйону Ігор Брановицький.

Нинішня 16-та церемонія нагородження була приурочена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Загалом нагороди отримали 21 номінантів, серед яких – Степан Чубенко (посмертно) – 16-літній сміливець із Краматорська, який одним із перших протидіяв окупантам у місті. Саме він зірвав прапор “ДНР” з адміністративної будівлі Краматорська у липні 2014 року, носив воду та їжу захисникам краматорського аеропорту, організовував демонстрації в окупованому місті. Був закатований терористами.

Павло Чайка – перший серед бійців АТО повний кавалер ордена “За мужність”. Вадим Свириденко – фельдшер 128-ї бригади, який дивом вижив під час подій у Дебальцевому в лютому 2015 року. В результаті страшного обмороження втратив верхні й нижні кінцівки. Завдяки постійним тренуванням та винятковій силі волі нині рухається, користуючись протезами.

Олена та Володимир Куліші (посмертно) – подружжя волонтерів, яке загинуло у 2014 році від рук бойовиків. Під час бомбардувань Олена та Володимир ховали сусідських дітей у своєму підвалі, надавали допомогу літнім сусідам, доставляли їжу українським солдатам, які перебували в Луганському аеропорту.ОСТАННІ НОВИНИ
Зведення щодо обстановки в районі проведення операції Об'єднаних сил станом на 18:00 17 січня 2019 року

9 годин тому

У Військово-Морських Силах ЗС України завершився другий етап підготовки екіпажів катерів типу «Island»

Вчора в 17:25

«Спецпризначенці отримують нові і модернізовані зразки озброєння, техніки та елементів екіпірування», — Президент на Житомирщині

Вчора в 16:10

«Відтепер ваш девіз слова князя Святослава Хороброго «Іду на Ви», — Президент вручив ССО нову символіку

Вчора в 16:00

«Вдячні партнерам з країн-членів НАТО за суттєву допомогу у розвитку спроможностей Сил спецоперацій», — Президент проінспектував навчання ССО

Вчора в 15:50

«Україна ні в кого не буде питати дозволу, крім власного народу», — Президент про стратегічний курс держави на вступ до ЄС і НАТО

Вчора в 15:39

Брифінг представника Прес-центру Об’єднаних сил

Вчора в 14:50