Виступ речника МО України під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі

01 березня 2016, 09:45 | ID: 18172 | Переглядів: 1326

Міністерство оборони України продовжує запроваджувати реформи, спрямовані на оптимізацію діяльності оборонного відомства.

На сьогоднішній день Міністерство оборони вже уклало 80 % контрактів і додаткових угод, передбачених Державним оборонним замовленням на 2016 рік.

За словами заступника Міністра оборони України генерал-лейтенанта Ігоря Павловського, це значно сприятиме своєчасному виконанню державними підприємствами України замовлень Міноборони на озброєння та військову техніку.

Зокрема, на даний час оборонним відомством зареєстровано у Державному казначействі 1 державний контракт та 31 додаткову угоду до діючих контрактів на загальну суму понад 1 мільярд 135 мільйонів гривень.

Підготовлено до підписання ще 2 контракти на суму 11,5 мільйона гривень та 10 додаткових угод на суму 316 мільйонів гривень.

До Збройних Сил України закуплено та поставлено 8 автомобілів “КрАЗ”.

У Києві більше 30 аудиторів Збройних Сил України взяли участь у курсі навчання “Сертифікований внутрішній аудитор” та “Боротьба з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та розповсюдження зброї масового знищення”.

Ці знання стануть військовим аудиторам в нагоді при проведенні моніторингу ризикових операцій на централізованому та децентралізованому рівнях, які проводяться у Міноборони з метою економного, результативного та прозорого управління державними ресурсами та зменшення корупційних ризиків.

Наразі операційними аудитами та попереднім моніторингом ризикових операцій у Міністерстві оборони охоплено 166 пакетів документів на суму понад 2 мільярди гривень. Переважну більшість складають річні плани закупівель за централізованими та децентралізованими розрахунками.

Завдяки рекомендаціям, наданим внутрішніми аудиторами, з початку року у Міноборони попереджено втрат та збитків на суму понад 8 мільйонів гривень – зокрема, зменшено вартість ремонтів озброєння і військової техніки.

Також надано близько 200 рекомендацій та застережень щодо підвищення ефективності управління державними фінансовими і матеріальними ресурсами.

У Головному військовому клінічному госпіталі завершилася четверта місія канадських хірургів, які оперували поранених бійців АТО.

За час роботи 22 канадські медики-волонтери проконсультували близько 31 пораненого військовослужбовців Збройних Сил України і провели спільно з українськими військовими хірургами 40 операцій на обличчі, верхніх кінцівках, з усунення посттравматичних черепно-лицевих деформацій, дефектів м’яких тканин та рубців.

Ця місія була організована Канадсько-Українською Фундацією під патронатом Конгресу Українців Канади та за участю Міністерства оборони України. Кошти на реалізацію проекту у сумі 1,2 мільйона канадських доларів надав Департамент зовнішніх зв’язків, торгівлі та розвитку Уряду Канади.

Канадські лікарі привезли з собою усе необхідне обладнання та засоби, яке передали українським хірургам. Загальна вартість обладнання становить близько 700 тисяч канадських доларів.

Всього в ході чотирьох місій канадські та українські хірурги прооперували 120 поранених українських військовослужбовців.

З першого вересня цього року у державних медичних університетах готуватиметься резерв для військово-медичної служби Збройних Сил України.

Наразі до початку підготовки офіцерів медичної служби запасу готові Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова, Івано-Франківський національний медичний університет, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Одеський національний медичний університет.

У Львівському національному медичному університеті також планується створити навчально-тренувальний центр для проведення післядипломного удосконалення та навчально-тренувальних зборів з офіцерами запасу.

За минулий тиждень комісії Міністерства оборони та Збройних Сил України з розгляду питань визначення громадянам статусу учасника бойових дій надали цей статус близько 6 тисячам військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, які брали участь в АТО.

На сьогодні статус учасника бойових дій вже отримала 126 тисяч 731 особа Збройних Сил України.

Бажання укласти контракт зі Збройними Силами України минулого тижня виявило близько 1200 громадян, у тому числі – мобілізованих військовослужбовців.

Таким чином, з початку 2016 року кількість бажаючих вступити на військову службу за контрактом склала понад 9 тисяч осіб. Із них вже більше 6 тисяч підписало контракт.

Слід зазначити, що військові пенсіонери при укладенні контракту зі Збройними Силами України продовжують отримувати військові пенсії.

Так, згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсіонерам із числа військовослужбовців у разі їх призову на військову службу під час часткової мобілізації або прийняття на військову службу за контрактом у зв’язку з особливим періодом, виплата пенсій на час такої служби не припиняється.

Відповідно до цього ж Закону, у разі підписання контракту на проходження військової служби особа, яка отримує військову пенсію, має письмово сповістити про це орган, який призначає пенсію.

Після звільнення з військової служби виплата пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття громадян на службу до дня демобілізації або звільнення за останньою займаною посадою.https://goo.gl/giYqtm