Виступ речника МО України під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі

26 лютого 2016, 09:30 | ID: 18086 | Переглядів: 486

Сьогодні у Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак візьме участь у науково-практичній конференції “Напрями та заходи з реформування системи військової освіти та підготовки кадрів для Збройних Сил України з урахуванням досвіду антитерористичної операції”.

Під час конференції глава оборонного відомства обговорить з військовими освітянами напрями удосконалення системи підготовки кадрів для Збройних Сил України.

Наступного дня Міністр оборони України візьме участь у випуску молодих офіцерів, які завершили навчання за напрямками підготовки військових авіаторів та фахівців з протиповітряної оборони.

Цього року із близько 250 випускників ХУПС четверо закінчують університет із золотою медаллю, 16 – з дипломом з відзнакою. Майже кожен п’ятий є продовжувачем військової династії.

На виконання доручень Президента України щодо реалізації стратегічного курсу держави на євроатлантичне партнерство продовжується співробітництво з НАТО у рамках програми “Удосконалення військової освіти” (DEEP).

У 2016 році передбачається поглиблення співпраці вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів з військовими навчальними закладами країн-членів НАТО та партнерів шляхом активної участі у програмі НАТО DEEP та виконання заходів “Дорожньої карти DEEP – Україна на 2016 рік”.

Наразі Міністерство оборони України вже уклало прямі договори та меморандуми про співпрацю між ВВНЗ та взаємний обмін науково-педагогічними кадрами, ефективне використання в навчальному процесі сучасних інформаційних та освітніх технологій, систем імітаційного моделювання, а також формування організаційної та матеріально-технічної бази для створення системи дистанційного навчання у Збройних Силах України за зразками відповідних систем НАТО.

На виконання Указу Президента України, у вищих військових навчальних закладах держави за підтримки Уряду США розгорнуто інтенсивні курси вивчення іноземної мови, на яких протягом року пройдуть підготовку близько 600 військовослужбовців Збройних Сил України.

Також понад 250 державних службовців та військовослужбовців пройдуть спеціалізовані мовні курси для цивільного персоналу Міноборони та Збройних Сил України, курси бортових перекладачів, курси з вивчення спеціальної військової термінології та стандартизації тощо.

Сьогодні в Україні завершила роботу група військових експертів НАТО, яка надала сприяння фахівцям Міноборони в підготовці Плану практичних дій на 2016-2017 роки з надання Україні допомоги в реформуванні сержантського складу.

Міністерство оборони України продовжує роботу із належного вшанування учасників антитерористичної операції, які самовіддано виконували військовий обов’язок в районі проведення АТО.

З початку антитерористичної операції за мужність, героїзм і високий професіоналізм в ході виконання бойових завдань державні нагороди отримали 9426 військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, із яких 1769 – посмертно. 22 військовослужбовця отримали “Золоту Зірку” Героя України (10 – посмертно), 1128 – орден Богдана Хмельницького, 3548 – орден “За мужність”, 95 – орден Данила Галицького, 516 – медаль “За військову службу Україні”, 29 – медаль “За бездоганну службу”, 4049 – медаль “Захиснику Вітчизни”, 31 фахівцю Збройних Сил України присвоєно почесні звання.

9817 військовослужбовців і працівників Збройних Сил нагороджені відзнаками та цінними подарунками Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

Генеральний штаб Збройних Сил України затвердив вдосконалений Порядок обліку особового складу, який перебуває в районі проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, залежно від місця виконання завдань.

Враховується місце виконання завдань військовослужбовцями, визначається їх перебування на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів або в інших місцях дислокації підрозділів Збройних Сил.

Відповідно до нового Порядку, штаб АТО надіслав заявку на забезпечення особового складу військових частин грошовою винагородою, яка на сьогоднішній день повністю профінансована.

Українські військовослужбовці в районі проведення АТО продовжують очищення територій від залишених окупантами мін та вибухових пристроїв.

За минулий тиждень інженерно-саперні підрозділи Збройних Сил України знайшли та знешкодили 641 вибухонебезпечний предмет.

Всього з початку проведення антитерористичної операції військові сапери знешкодили 29 тисяч 647 мінно-вибухонебезпечних пристроїв, розмінували 105 об’єктів, розчистили 585 кілометрів автомобільних доріг і 17 кілометрів залізничних колій.

На реалізацію Державного оборонного замовлення на 2016 рік Міністерством оборони України підготовлено до підписання 34 додаткових угоди до діючих контрактів на загальну суму понад 1 мільярд гривень.

Ремонтно-відновлювальні бригади Збройних Сил України та державних підприємств цього тижня повернули до строю 235 одиниць ОВТ, у тому числі бойові машини піхоти та бронетранспортери, танки, гаубиці, гармати та зенітні установки.

Всього з початку АТО військові ремонтники “дали друге життя” близько 43 тисячам 837 одиниць озброєння і військової техніки.

Військові представництва Міністерства оборони України з початку року проконтролювали якість ремонту та виробництва на вітчизняних підприємствах, в установах і організаціях та прийняли для Міністерства оборони продукцію оборонного призначення на загальну суму близько 63 мільйонів гривень, а для інших силових структур – на майже 300 мільйонів гривень. За надання цих послуг до спеціального фонду Міністерства оборони України вже зараховано понад 1 мільйон гривень.

 https://goo.gl/Zsh7XA