До Командування Повітряних Сил прибули експерти Альянсу з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору

23 лютого 2016, 17:40 | ID: 18027 | Переглядів: 1766

Сьогодні, 23 лютого, у Командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України розпочався робочий візит експертів НАТО з питань реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору під керівництвом  представника Агенції НАТО з питань зв’язку та інформації пана Рене ван дер Хайдена.

Робочу групу представників Командування Повітряних Сил Збройних Сил України очолює начальник штабу – перший заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Артур Артеменко.

Учасники заходу провели демонстрацію функціональних можливостей проекту та обговорили питання продовження консультацій експертів України та НАТО у контексті здійснення техніко-експлуатаційного дослідження можливостей реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору (RASP).

Як зазначив генерал-майор Артур Артеменко, реалізація проекту RASP забезпечить Україні можливість транскордонної координації щодо вирішення інцидентів з безпеки у повітрі, розвине регіональну взаємосумісність та взаємодію у повітряному просторі, поліпшить внутрішню цивільно-військову взаємодію.

Також, за його словами, враховуючи діючу в Україні систему обміну даними про повітряну обстановку (ОДПО/ASDE), цей проект надасть змогу значно підвищити ефективність моніторингу обстановки в повітрі.

Начальник Командного центру Повітряних Сил – заступник начальника штабу з бойового управління полковник Анатолій Козловський зазначив, що програма RASP передбачає отримання від сусідніх країн в реальному часі оповіщення про повітряні загрози, інциденти з безпеки та підозрювані повітряні судна ("ренегати") шляхом обміну даними повітряної обстановки, прямої голосової координації та впровадження єдиних процедур.

Відповідно до програми перебування експертів НАТО у Командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України планується проведення ними брифінгів-презентацій та надання фахових консультацій щодо функціональних можливостей зазначеного проекту.

Довідково. На даний час система взаємного оповіщення в програмі RASP включає наступні країни: Норвегія, Польща, Туреччина. Виявили зацікавленість до зазначеного проекту: Грузія, Литва, Латвія, Молдова, США, Фінляндія та Франція.http://goo.gl/b38gv6

ОСТАННІ НОВИНИ
У Києві до пам'ятника автору першої української Конституції 1710 року, видатному гетьману Пилипу Орлику урочисто поклали квіти

7 годин тому

До 20-ї річниці Дня Конституції України у гарнізонах Збройних Сил України відбуваються урочисті заходи

8 годин тому

Військові доставили благодійну допомогу вихованцям Луганського обласного будинку дитини №2

8 годин тому

Зміни до Конституції в частині децентралізації мають чіткі безпекові передумови – Президент у Верховній Раді

9 годин тому

Сили АТО взяли у полон 8 бойовиків з так званого «9-го окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти» — полковник Олександр Мотузяник

Сьогодні у 13:20

Десантники прийняли участь у мітингу, присвяченому 20-й річниці прийняття Конституції України

Сьогодні у 12:09

Залучення на контрактну службу — один з головних пріоритетів в роботі військових комісаріатів Запорізької області

Сьогодні у 10:22