Українське військо запрошує на військову службу за контрактом

25 січня 2016, 13:07 | ID: 17360 | Переглядів: 5488

У відділеннях комплектування військових комісаріатів Закарпатської області та структурних підрозділах військових частин громадянам завжди готові надати вичерпну інформацію щодо проходження військової служби в Збройних Силах України.

Як розповів начальник відділу комплектування та призову – заступник Закарпатського обласного військового комісара підполковник Юрій Величканич, завдяки системному спілкуванню з громадянами області минулого року було відібрано та направлено до військових частин для укладання контракту більше ста чоловік. З них два десятки направлені до навчальних центрів Збройних Сил України.

– Цього року станом на перший квартал “пропозиція” щодо набору на військову службу за контрактом складає 70 місць. “Попит” набагато вищий. Серед військових спеціальностей, які пропонуються майбутнім контрактникам: стрілець, гранатометник, кулеметник, снайпер, розвідник, сапер, кухар, командир відділення, бойової машини, танку. Задля цього проводимо набори у навчальні центри Збройних Сил України, розташовані у Чернігівській, Львівській, Житомирській та Полтавській областях, – розповів офіцер.

За словами підполковника Юрія Величканича, навіть якщо на даний час бажаної професії у списку вакансій немає, бажаючим вступити на військову службу за контрактом у будь-якому разі слід прийти до військкомату, щоб отримати консультацію. Адже перелік вакантних посад щомісячно оновлюється на підставі заявок з військових частин. Вимоги ж до претендентів на цей вид служби є незмінними: вік від 18 до 40 років, придатність за станом здоров’я та показниками профвідбору, відсутність судимостей, неперебування на психіатричному та наркологічному обліку.

– З початку року суттєво збільшено грошове забезпечення військовослужбовцям за контрактом, яке зараз перевищує 7 тисяч гривень. Наприклад, стрілець-контрактник першого року служби нашої окремої гірсько-піхотної бригади отримує 7600 гривень, гранатометник – 8100 гривень, старший стрілець – 8600 гривень, санітарний інструктор – 9256 грн., а командир відділення – 9826 гривень, – розповів підполковник Юрій Величканич.

Активно популяризують цей вид військової служби й представники військових частин та підрозділів: задля цього вони беруть участь у профільних ярмарках вакансій. Нещодавно представники окремого ремонтно-відновлювального полку оперативного командування «Захід» відвідали такий захід, що відбувався на базі Золочівського районного центру зайнятості.

Старший офіцер відділення по роботі з особовим складом капітан Віталій Юхименко і головний старшина полку старший прапорщик Роман Стасів розповіли учасникам заходу про кваліфікаційні вимоги до кандидатів, вигоди служби у військовій частині, соціальний пакет, а також вакантні посади осіб рядового, сержантського та старшинського складу, що є наразі в частині.

Зокрема, йшлося про те, що військові ремонтники мають вакансії кухаря, такелажника (вимоги – середньо-спеціальна освіта), посадовий оклад – від 7000 грн., водія-механіка, водія-електрика, водія-зварювальника (вимоги – середньо-спеціальна освіта, водійські права категорії В, С1, С), посадовий оклад – від 7620 грн, майстра (вимоги – середньо-спеціальна освіта, кваліфікація), посадовий оклад – від 8120 грн. А також є посади сержантського складу –командир відділення, начальник майстерні (вимоги – середньо-спеціальна освіта, служба у ЗС України із військовим званням не нижче «молодший сержант»), посадовий оклад – від 8750 грн.

Варто зазначити, що зустріч відбулася в інтерактивному форматі спілкування: кандидатами було порушено низку актуальних питань щодо профвідбору, забезпечення житлом, участі в АТО та ін.

У підсумку шестеро чоловіків першої та другої хвилі мобілізації виявили бажання знову укласти контракт на військову службу за контрактом.ОСТАННІ НОВИНИ
Міністр оборони України Степан Полторак провів зустріч зі Спецпредставником Державного департаменту США з питань України Куртом Волкером

3 години тому

Зведення щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 18:00 18 грудня 2018 року

4 години тому

Президент підпише Закон про присвоєння статусу учасників бойових дій борцям за незалежність України в 20 столітті

4 години тому

Державний секретар Міноборони України Олександр Дублян провів службову нараду з керівним складом Державної спеціальної служби транспорту та нагородив військовослужбовців

5 годин тому

У Тернополі Президент України привітав дітей, батьки яких боронять нашу державу з прийдешнім святом Святого Миколая

6 годин тому

19 грудня відбудеться прес-тур в смт Десна Чернігівської області для висвітлення заходів стану підготовки оперативного резерву першої черги в навчальних центрах

6 годин тому

У 18-ти країнах світу військові аташе при Посольствах України провели прийоми та фотовиставки щодо опору російській збройній агресії в Україні

7 годин тому