Знак МО України   www.mil.gov.ua
офіційний сайт Міністерства оборони України
УКР РУС ENG   Карта сайту На головну сторiнку  


 Наші партнери

Українське національне інформаційне агентство 'УКРІНФОРМ'
Український мілітарний портал
Ресурсний та кар'єрний центр для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України

 Повідомлення Управління преси та інформації

Міністр оборони України Анатолій Гриценко: “Ми беремо активну участь у миротворчій операції у Косовому і братимемо участь в ній і надалі. До тих пір, поки питання з приводу статусу Косового не буде вирішено остаточно на політичному рівні”

| 12.12.2006 |  |13:14|

Сьогодні, 12 грудня, в рамках візиту до автономної провінції Косове (Республіка Сербія) у Приштіні у штабі сил КФОР відбулася зустріч Міністра оборони України Анатолія Гриценка із заступником командувача сил КФОР у Косовому генерал-майором Роберто Бернардіні.

Як зазначив за підсумками зустрічі Міністр оборони України Анатолій Гриценко, наша держава пріоритетно ставить питання про поєднання зусиль з колективної безпеки на європейському і інших контингентах.

- Саме тому ми беремо активну участь у миротворчій операції у Косовому і братимемо участь в ній і надалі. До тих пір, поки питання з приводу статусу Косового не буде вирішено остаточно на політичному рівні, - зазначив Анатолій Гриценко.

Глава оборонного відомства також підкреслив, що командування сил КФОР високо оцінює діяльність українських миротворців у Косовому.

- Я почув дуже високу оцінку діяльності нашого миротворчого контингенту, наших солдат, - повідомив Анатолій Гриценко.

Він також передав слова генерал-майора Роберто Бернардіні, який сказав, що пишається тим, що має у своєму підпорядкуванні таких підлеглих як українські миротворці.

Говорячи про соціально-економічну ситуацію, що склалася в Косовому, Анатолій Гриценко зазначив, що вона дуже складна. Адже кількість безробітних становить понад 50%.

- У військовому відношенні ситуація стабільна. За останній рік не було жодного випадку загибелі військовослужбовців сил КФОР, за винятком нещасних випадків, - зазначив глава українського оборонного відомства.

Довідка. Національний контингент спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” виконує завдання у складі Міжнародних сил з підтримання миру у Косовому з 1 вересня 1999 року.

На сьогодні чисельність українського миротворчого контингенту у складі багатонаціональної тактичної групи “Схід” сил КФОРстановить 179 військових.

Серед основних завдань, що покладаються на особовий склад українського контингенту, - здійснення патрулювання, забезпечення безпеки пересування місцевих жителів, несення служби на спостережних постах, надання гуманітарної допомоги, перевірка автомобільного транспорту та населення на предмет наявності зброї, вибухівки, наркотичних речовин та контрабанди, охорона історичних пам’ятників тощо.

Основу миротворчого підрозділу, який зараз виконує місію на Балканах, складає 1-й батальйон 30-ї Гвардійської окремої механізованої бригади, що дислокується у Новоград-Волинському на Житомирщині. Незначну частину штатного батальйону доповнюють спеціалісти з інших частин. Командир національної складової “УкрПолбату” - підполковник Олександр Павлюк.

Український миротворчий контингент поділено на дві частини. Одна рота постійно знаходиться на американській військовій базі “Bondsteel”. Друга рота – дислокується у базовому таборі “Бреза” і виконує завдання з патрулювання та контролю за ситуацією у населених пунктах Косовського муніципалітету Штрпце. Раз на два тижні здійснюється ротація між підрозділами.

Починаючи з 2006 року ротація національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної бригади “East” сил КФОР у Косовому відбуватиметься не один раз на рік, як раніше, а раз на півроку.

У квітні 2007 року до Косова на заміну планується інший штатний підрозділ ЗС України – 13-й батальйон 95-ї окремої аеромобільної бригади 8 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних сил України.

До складу Міжнародних сил з підтримання миру у Косовому входять підрозділи з 36 країн світу, з яких 24 – країни-члени НАТО. Основу Міжнародних сил складають багатонаціональні тактичні групи (БнТГ): БнТГ “Північ” (підрозділи ЗС Франції, Бельгії, Данії, Греції, Латвія, Люксембургу, Марокко, Монголії); БнТГ “Центр” (підрозділи ЗС Ірландії, Латвії, Словаччини, Чехії, Швеції, Фінляндії); БнТГ “Схід” (підрозділи ЗС США, Вірменії, Греції, Литви, Польщі, Румунії та України); Багатонаціональна бригада “Південь - Захід” (підрозділи ЗС Аргентини, Азербайджану, Австрії, Болгарії, Грузії, Німеччини, Угорщини, Італії, Іспанії, Румунії, Словенії, Туреччини та Швейцарії); Багатонаціональний спецпідрозділ (підрозділи ЗС Італії, Франції та Естонії).

Загальна чисельність військовослужбовців Міжнародних сил з підтримання миру у Косовому - 16 тисяч чоловік.


Назад


 Наші сайти

Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ
Головне управління розвідки Головне управління розвідки
Національний університет оборони України імені Івана Черняховського Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
Українська військово-медична академія Українська військово-медична академія
Головний військовий клінічний госпіталь Головний військовий клінічний госпіталь
Центральний науково-дослідний інститут Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України
Центральний спортивний клуб Збройних сил України Центральний спортивний клуб Збройних сил України
Міжнародний центрмиротворчості та безпеки Міжнародний центр миротворчості та безпеки
Google+ 54.242.249.240
 

© Управління преси та інформації МОУ При використанні інформації посилання на Управління преси та інформації МО України обов’язкове
© Розробка: Центр інформаційних систем ГІТВ ГШ ЗС України  
Оптимізовано для перегляду на моніторі 1024*768.   Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: webmaster@mil.gov.ua
Запити на отримання публічної інформації надсилайте на адресу: zapytmou@gmail.com