Знак МО України   www.mil.gov.ua
офіційний сайт Міністерства оборони України
УКР РУС ENG   Карта сайту На головну сторiнку  


 Наші партнери

Українське національне інформаційне агентство 'УКРІНФОРМ'
Український мілітарний портал
Ресурсний та кар'єрний центр для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України

 Повідомлення Управління преси та інформації

З поверненням на Батьківщину останньої групи українських миротворців з Косового завершилася чергова ротація національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР

| 11.08.2006 |  |15:06|

Сьогодні, 11 серпня, о 14.20 у львівському аеропорту “Скнилів” здійснив посадку літак, який в рамках другого етапу чергової ротації доставив на Батьківщину другу – останню – групу українських миротворців “УкрПолбату”.

З прибуттям 100 українських миротворців до Львова завершилася чергова ротація національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East”сил КФОР у Косовому.

На львівському літовищі українських миротворців зустріли і привітали командувач військами Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Михайло Куцин, голова Львівської обласної державної адміністрації Петро Олійник, рідні і близькі миротворців.

Під час урочистої церемонії зустрічі за значний внесок у підтримання миру і стабільності у Косовому, високий професіоналізм та самовіддане виконання своїх службових обов’язків командувач військами Західного ОК генерал-лейтенант Михайло Куцин нагородив відзнаками “За заслуги перед Західним оперативним командуванням” та медалями “60 років Західному оперативному командуванню” велику групу українських миротворців “УкрПолбату” шостої ротації. Зокрема, відзнаки “За заслуги перед Західним оперативним командуванням” був удостоєний командир національної складової “УкрПолбату” підполковник Віктор Копачинський.

Після повернення на Батьківщину усі 262 миротворця “УкрПолбату” попередньої ротації пройдуть поглиблене медичне обстеження та відбудуть у чергові відпустки, по завершенні яких повернуться до своїх військових частин. Варто додати, що основу національної складової “УкрПолбату” попередньої ротації складали військовослужбовці 80-го окремого аеромобільного полку 13-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України.

Довідка. Національний контингент спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” виконує завдання у складі багатонаціональної бригади “Eastсил КФОР з 1 вересня 1999 року.

Серед основних завдань, що покладаються на особовий склад українського контингенту здійснення патрулювання, забезпечення безпеки пересування місцевих жителів, несення служби на спостережних постах, надання гуманітарної допомоги, перевірка автомобільного транспорту та населення на предмет наявності зброї, вибухівки, наркотичних речовин та контрабанди, охорона історичних пам’ятників тощо.

Скорочення чисельності національної складової “УкрПолбату” з 262 до 179 військовослужбовців пов’язане з реалізацією заходів Концепції командування миротворчих сил КФОР у Косовому, відповідно до якої заплановано значне зменшення чисельності військовослужбовців, кількості військових містечок та аеродромів багатонаціональних сил.

Також, у зв’язку з цим, змінюється одне з місць постійної дислокації національної складової “УкрПолбату” – з базового табору “Білий орел”, де розташовувався штаб та підрозділи забезпечення українського миротворчого контингенту, на військову базу “Bond Steel” багатонаціональної бригади “East”. У той же час частина наших миротворців залишиться у таборі “Бреза” і продовжуватиме виконання завдань з патрулювання та ретельного контролю за ситуацією у населених пунктах Косовського муніципалітету Штрпце.

Починаючи з серпня 2006 року ротація національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної бригади “East” сил КФОР у Косовому відбуватиметься не один раз на рік, як це було раніше, а раз на півроку.


Назад


 Наші сайти

Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ
Головне управління розвідки Головне управління розвідки
Національний університет оборони України імені Івана Черняховського Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
Українська військово-медична академія Українська військово-медична академія
Головний військовий клінічний госпіталь Головний військовий клінічний госпіталь
Центральний науково-дослідний інститут Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України
Центральний спортивний клуб Збройних сил України Центральний спортивний клуб Збройних сил України
Міжнародний центрмиротворчості та безпеки Міжнародний центр миротворчості та безпеки
Google+ 23.23.2.137
 

© Управління преси та інформації МОУ При використанні інформації посилання на Управління преси та інформації МО України обов’язкове
© Розробка: Центр інформаційних систем ГІТВ ГШ ЗС України  
Оптимізовано для перегляду на моніторі 1024*768.   Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: webmaster@mil.gov.ua
Запити на отримання публічної інформації надсилайте на адресу: zapytmou@gmail.com