Знак МО України   www.mil.gov.ua
офіційний сайт Міністерства оборони України
УКР РУС ENG   Карта сайту На головну сторiнку  


 Наші партнери

Українське національне інформаційне агентство 'УКРІНФОРМ'
Український мілітарний портал
Ресурсний та кар'єрний центр для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України

 Повідомлення Управління преси та інформації

У миротворчих операціях у Косовому, Республіці Ірак, Лівані та Сьєрра-Леоне взяли участь понад 5 тисяч офіцерів, прапорщиків та солдатів 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, який в ці дні відзначає своє 60-річчя

| 16.06.2006 |  |09:53|

17 червня 60-річчя з дня створення святкуватиме 8-й армійський корпус Сухопутних військ Збройних сил України, яким командує генерал-майор Сергій Островський.

З нагоди ювілею у Житомирі, де дислокується управління армійського об’єднання, заплановано проведення низки святкових заходів.

Літопис 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних сил України розпочинається 6 травня 1946 року, коли згідно з Директивою Генерального штабу Збройних сил СРСР на території Прикарпатського військового округу була сформована 8-ма механізована армія під командуванням Героя Радянського Союзу генерал-полковника Миколи Пухова з дислокацією Польового управління у м. Житомир.

Створене Польове управління стало справжньою кузнею кадрів, чиї славні традиції продовжують і сьогоднішні захисники України. Воно й не дивно, адже гарту воїни-танкісти набиралися у вогні війни: 47 із них за мужність і героїзм були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, понад 5.000 солдат і офіцерів відзначені орденами і медалями.

У квітні 1957 року 8-ма механізована армія була перейменована у 8-му танкову. Командувачем армії був призначений генерал-полковник Амазасп Бабаджанян.

У 60-ті роки минулого століття на базі з’єднання формувалися армійська ракетна бригада, окремі ракетні дивізіони, які увійшли до складу танкових дивізій.

За значні заслуги в захисті Батьківщини, успіхи у бойовій та політичній підготовці Указом Президії Верховної Ради СРСР 8-ма армія була нагороджена орденом Бойового Червоного Прапора.

Сотні офіцерів і прапорщиків цього об’єднання пройшли крізь пекло війни в Афганістані. Близько 60 з них, у тому числі і командувач об’єднання, і сьогодні проходять службу у частинах і підрозділах корпусу.

Були воїни об’єднання і серед перших, хто піднявся на боротьбу з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС. Серед усіх 48 частин, які знаходилися в районі трагедії, саме інженерна частина об’єднання була нагороджена Перехідним Прапором і Вимпелом Міністра оборони СРСР “За мужність і військову звитягу” .

У 1991 році з’єднання і частини корпусу склали військову присягу на вірність українському народові. Особовий склад 8-ї танкової армії розпочав роботу щодо реорганізації з’єднань та частин.

1 грудня 1993 року 8-ма танкова армія була перейменована у 8-й армійський корпус. Командувачем 8-го АК став генерал-лейтенант Олег Романенко. У цей період були виконані нелегкі завдання щодо реформування об’єднання. Основу об’єднання склала 30-а гвардійська Новоград-Волинська Червонопрапорна ордена Суворова танкова дивізія. У процесі реформування корпусу до його складу увійшла 72-а Червонопрапорна Красногородська механізована дивізія, якій Указом Президента України було присвоєно почесне найменування “Київської”. Наступним кроком до формування об’єднання в сучасному вигляді стало приєднання до складу корпусу 95-ї окремої аеромобільної бригади.

Використовуючи досвід війн і воєнних конфліктів минулого і сучасності, командування об’єднання у цей період приділяло значну увагу інтенсифікації оперативної та бойової підготовки військ. Вагомий внесок у цю справу зробив командувач об’єднання генерал-майор В’ячеслав Заболотний, під керівництвом якого об’єднання стало одним з кращих у Збройних силах України.

У 1998 році вперше в Україні було проведене полкове тактичне навчання з бойовою стрільбою на Гончарівському полігоні. Його організація та проведення отримали високу оцінку Міністра оборони України.

З’єднання та частини корпусу брали участь у проведенні дослідницького штабного навчання “Чисте небо”, стратегічного навчання “Осінь – 98”, командно-штабного стратегічного навчання з реальним призовом і відмобілізуванням військовозобов’язаних та проведенням ротних тактичних навчань з бойовою стрільбою.

У лютому 2001 року генеральна дирекція Міжнародного відкритого рейтингу “Золота фортуна” вперше у Збройних силах України удостоїла своїми нагородами військовослужбовців 8-го армійського корпусу.

Відповідно до Державної програми реформування і розвитку Збройних сил України на період 2005 року перед об’єднанням постало почесне та непросте завдання зі створення корпусу швидкого реагування. Колектив об’єднання під командуванням генерал-лейтенанта Григорія Педченка з честю виконав завдання щодо переведення корпусу на нову організаційно-штатну структуру та його переозброєння.

Під командуванням генерал-майора Анатолія Пушнякова Житомирське армійське об’єднання стало військовим організмом, оснащеним передовою технікою, засобами зв’язку та інформації, укомплектоване військовослужбовцями.

Сьогодні 8-й армійський корпус на чолі з генерал-майором Сергієм Островським входить до складу Об’єднаних сил швидкого реагування та є одним з найбільш боєздатних об’єднань Збройних сил України. Він має такий склад, який дає можливість виконувати поставлені завдання без додаткових передислокацій.

З’єднання та частини, які входять до складу 8-го армійського корпусу, дислокуються на території Житомирської, Львівської, Чернігівської та Київської областей. До складу 8-го АК входять механізовані, танкова, аеромобільна, та артилерійська бригади, окремі полки зв’язку та армійської авіації, зенітно-ракетний, інженерний полки та полк матеріального забезпечення, батальйони розвідки, ремонтно-відновлювальний, радіотехнічний, радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби.

Особовий склад з’єднань та частин, які входять до його складу, бере активну участь у навчаннях та міжнародних миротворчих операціях. На базі об’єднання відбуваються навчання, які у Збройних силах України практикуються вперше, а саме: полкові тактичні з бойовою стрільбою та реальним призовом військовозобов’язаних, з бойового злагодження підрозділів, які завершуються тактичними навчаннями з бойовою стрільбою, зокрема, широкомасштабні навчання “Форпост – 2002” та “Реакція – 2005”.

З початку участі України у миротворчій діяльності понад 5 тисяч офіцерів, прапорщиків та солдатів зі складу з’єднань та військових частин корпусу взяли участь у миротворчих операціях у Косовому, Республіці Ірак, Лівані та Сьєрра-Леоне.

Крім того, особовий склад 8-го армійського корпусу постійно бере участь у міжнародних миротворчих тактичних навчаннях „Щит миру”, „Козацький степ”, „Стронг ризолв”, „Кооператив наггет” та „Кооператив бест еффорт”.


Назад


 Наші сайти

Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ
Головне управління розвідки Головне управління розвідки
Національний університет оборони України імені Івана Черняховського Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
Українська військово-медична академія Українська військово-медична академія
Головний військовий клінічний госпіталь Головний військовий клінічний госпіталь
Центральний науково-дослідний інститут Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України
Центральний спортивний клуб Збройних сил України Центральний спортивний клуб Збройних сил України
Міжнародний центрмиротворчості та безпеки Міжнародний центр миротворчості та безпеки
Google+ 174.129.80.166
 

© Управління преси та інформації МОУ При використанні інформації посилання на Управління преси та інформації МО України обов’язкове
© Розробка: Центр інформаційних систем ГІТВ ГШ ЗС України  
Оптимізовано для перегляду на моніторі 1024*768.   Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: webmaster@mil.gov.ua
Запити на отримання публічної інформації надсилайте на адресу: zapytmou@gmail.com