Знак МО України   www.mil.gov.ua
офіційний сайт Міністерства оборони України
УКР РУС ENG   Карта сайту На головну сторiнку  


 Наші партнери

Українське національне інформаційне агентство 'УКРІНФОРМ'
Український мілітарний портал
Ресурсний та кар'єрний центр для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України

 Повідомлення Управління преси та інформації

Міністр оборони України Анатолій Гриценко підписав план ротації української складової “УкрПолбату” у Косовому, яку буде проведено в три етапи у період з 22 липня по 11 серпня 2006 року

| 13.06.2006 |  |12:19|

Міністр оборони України Анатолій Гриценко підписав план ротації національного контингенту спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат”, який виконує миротворчі завдання у складі багатонаціональної бригади “East” сил КФОР у Косовому.

Зокрема, планом передбачається провести у період з 22 липня по 11 серпня 2006 року чергову ротацію національної складової “УкрПолбату”. Ротація проходитиме в три етапи комбінованим способом з використанням залізничного та повітряного транспорту.

Загалом, в ході ротації до Косового буде доставлено 185 військовослужбовців (179 військовослужбовців “УкрПолбату” та 6 офіцерів штабу сил КФОР), а також 9 одиниць автомобільної техніки та 20 тонн вантажу. У зворотному напрямку на Батьківщину повернуться 262 військовослужбовці “УкрПолбату” та 2 офіцери штабу КФОР, а також 61 одиниця техніки.

Скорочення чисельності національної складової “УкрПолбату” з 262 до 179 військовослужбовців пов’язане з виконанням заходів концепції командування миротворчих сил КФОР у Косовому, відповідно до якої заплановано значно зменшити кількість військових містечок та аеродромів багатонаціональних сил.

Крім того, як вже повідомлялося, протягом червня-липня до американської бази “Bond Steel” буде переміщено частину особового складу та техніки українського національного контингенту, яка на даний час разом з польською складовою “УкрПолбату” дислокується на території базового табору “Білий орел”, що поблизу населеного пункту Рака. В цьому таборі розташовуються штаб та підрозділи забезпечення українського миротворчого контингенту.

Основна ж частина українського контингенту, яка дислокується в таборі “Бреза”, української складової “УкрПолбату” продовжуватиме виконання завдань з патрулювання та контролю за ситуацією у населених пунктах муніципалітету Штрепце.

Для надання методичної та практичної допомоги під час ротації до району виконання завдань буде направлено оперативну групу Міністерства оборони України у складі 13 осіб на чолі з начальником Центру поточних операцій Головного командного центру ЗС України генерал-майором Сергієм Безлущенком.

Довідка. Українські миротворці виконують завдання командування багатонаціональних миротворчих сил КФОР у Косовому з 2000 року. На даний час підрозділи українських миротворців дислокуються на території базових таборів “Бреза” (селище Брезовиця) та “Білий орел” (селище Рака).

Серед основних завдань, що покладаються на особовий склад українського контингенту здійснення патрулювання, забезпечення безпеки пересування місцевих жителів, несення служби на спостережних постах, надання гуманітарної допомоги, перевірка автомобільного транспорту та населення на предмет наявності зброї, вибухівки, наркотичних речовин та контрабанди, охорона історичних пам’ятників тощо.


Назад


 Наші сайти

Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ
Головне управління розвідки Головне управління розвідки
Національний університет оборони України імені Івана Черняховського Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
Українська військово-медична академія Українська військово-медична академія
Головний військовий клінічний госпіталь Головний військовий клінічний госпіталь
Центральний науково-дослідний інститут Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України
Центральний спортивний клуб Збройних сил України Центральний спортивний клуб Збройних сил України
Міжнародний центрмиротворчості та безпеки Міжнародний центр миротворчості та безпеки
Google+ 184.73.52.98
 

© Управління преси та інформації МОУ При використанні інформації посилання на Управління преси та інформації МО України обов’язкове
© Розробка: Центр інформаційних систем ГІТВ ГШ ЗС України  
Оптимізовано для перегляду на моніторі 1024*768.   Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: webmaster@mil.gov.ua
Запити на отримання публічної інформації надсилайте на адресу: zapytmou@gmail.com