Знак МО України   www.mil.gov.ua
офіційний сайт Міністерства оборони України
УКР РУС ENG   Карта сайту На головну сторiнку  


 Наші партнери

Українське національне інформаційне агентство 'УКРІНФОРМ'
Український мілітарний портал
Ресурсний та кар'єрний центр для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України

 Повідомлення Управління преси та інформації

Військовослужбовці 7-ї окремої механізованої бригади ЗС України в Республіці Ірак передали повноваження з підтримання миру та стабільності в провінції Васіт своїм наступникам - особовому складу 81-ї тактичної групи

| 10.05.2005 |

Натисніть для збільшення
Натисніть для збільшення
Натисніть для збільшення

У базовому таборі "Дельта" українського миротворчого контингенту в Республіці Ірак відбулася урочиста церемонія передачі повноважень з підтримання миру та стабільності в провінції Васіт від 7-ї окремої механізованої бригади до 81-ї тактичної групи Збройних сил України.

Крім українських миротворців у військовому ритуалі взяли участь командир багатонаціональної дивізії "Центр-Південь" генерал-майор Війська Польського Вальдемар Скршипчак, представники місцевої влади та силових структур провінції Васіт, військовослужбовці миротворчих контингентів США, Польщі, Румунії та Казахстану, підрозділи яких дислокуються у базовому таборі українського з'єднання в місті Аль-Кут.

У своїх промовах виступаючі відзначили вагомий внесок українського контингенту в справу підтримання миру та стабільності в регіоні, розвитку інфраструктури та покращення соціальних умов життя населення, підготовці новостворюваних сил безпеки Республіки Ірак, а також сумлінність у виконанні поставлених завдань.

- У нас склалися дуже гарні стосунки з українськими військовими. Ми завжди відчували їх допомогу як у питаннях відбудови інфраструктури провінції, так і у підготовці місцевих сил безпеки та розвитку демократичних процесів в Республіці Ірак. Завдяки зусиллям українців було забезпечено безкровне проведення виборів до національної асамблеї Іраку. Мешканці провінції Васіт вдячні миротворцям за налагодження мирного життя і сподіваються, що успішну роботу попередніх ротацій українського миротворчого контингенту продовжать військовослужбовці 81-ї тактичної групи, - зазначив у своєму виступі губернатор провінції Васіт Латіф Хамід Турфа.

За високі професійні якості та сумлінну ратну працю під час виконання миротворчої місії 52 кращих військовослужбовців 7-ї омбр нагороджено пам'ятною відзнакою командира багатонаціональної дивізії "Центр-Південь" та почесними грамотами.

Після підписання акту про прийняття повноважень з підтримання миру та стабільності у зоні відповідальності українського миротворчого контингенту командир 81-ї тактичної групи Збройних сил України в Республіці Ірак генерал-майор Сергій Горошніков запевнив усіх присутніх, що головним завданням його підлеглих й надалі залишається підтримання миру та спокою на іракській землі.

- Я висловлюю вдячність командиру і особовому складу 7-ї окремої механізованої бригади за переданий бойовий досвід та створення для нас умов для якнайскорішого і безпечного переходу до виконання завдань у провінції Васіт. Ми приймаємо повноваження і продовжимо виконання розпочатої нашими попередниками важливої справи, - зазначив генерал-майор Сергій Горошніков.

Довідка. 7-а окрема механізована бригада ЗС України розпочала виконання завдань за призначенням 22 вересня 2004 року.

Основним завданням 7-ї омбр було підтримання миру та стабільності в провінції Васіт. Виходячи з цього основні зусилля українських військових спрямовані у двох напрямках діяльності - військовій та гуманітарній.

За час виконання завдань військовослужбовцями 7-ї омбр було здійснено близько 800 конвоїв та 4500 патрулювань у зоні відповідальності. Щодня виділялося до 30 патрулів по провінції та по м. Аль-Кут та ескортувалось до 3-х конвоїв як у зоні відповідальності, так і за її межами. Середній наїзд водіїв бронетанкової техніки становить близько 10.000 км, а загальний моторесурс бронетанкової техніки 7-ї омбр сягає 1.117.977 кілометрів, автомобільної - 1.113.890 кілометрів.

В ході виконання завдань з підтримання миру та стабільності в зоні відповідальності, українськими миротворцями за підозрою у причетності до терористичної діяльності затримано та передано до місцевих силових структур 47 осіб. Вилучено велику кількість стрілецької зброї та боєприпасів. Зокрема, 28 ручних гранатометів РПГ та 18 мінометів, 32 автомати, 4 кулемети та 2 пістолети, близько 3.600 набоїв, 196 мінометних мін, 62 артилерійських снарядів, близько 50 пострілів до РПГ та БМП-1.

Українськими саперами спільно з військовослужбовцями інженерно-саперного загону Збройних сил Республіки Казахстан проведено зачистку території 3 артилерійських складів колишньої саддамівської армії від вибухонебезпечних предметів. Загалом, вилучено та знищено близько 90 тисяч боєприпасів, серед яких авіаційні бомби, артилерійські та реактивні снаряди, мінометні та протипіхотні міни, гранати тощо.

Протягом ротації відділом підтримки урядових структур 7-ї омбр було реалізовано 100 проектів з відновлення соціальної та матеріальної інфраструктури провінції Васіт на загальну суму 4.156.687 доларів США. Зокрема, ці роботи стосувались будівництва та ремонту шкіл та дитячих садків та закупівля обладнання для них, відновлення лікувальних закладів, цивільних будівель та культурних пам'яток іракського народу, будівництва систем каналізації та водопостачання, закупівля обладнання для органів влади та засобів масової інформації. В рамках гуманітарної допомоги проводились акції з надання продуктів харчування та питної води найбіднішим верствам населення, підтримки руху паломників до мусульманських святинь під час великих релігійних свят.

Значну допомогу місцевому населенню надали лікарі українського миротворчого контингенту. За шість місяців перебування в Іраку наші лікарі надали допомогу 5.500 особам. Близько трьох тисяч з них - мешканці провінції Васіт.

У зв'язку із скороченням українського миротворчого контингенту та поступовою передачею повноважень з підтримання миру та стабільності в провінції Васіт місцевим силовим структурам - поліції та іракській армії (ІА), командуванням 7-ї омбр було прийнято рішення про надання допомоги у підготовці місцевих сил безпеки. Завдяки зусиллям українських інструкторів було повністю укомплектовано та проведено навчання 1-го та 2-го піхотних батальйонів 27-ї піхотної бригади іракської армії. Загальна ж чисельність іракських військовослужбовців, що пройшли загальну та спеціальну підготовку під керівництвом українських інструкторів сягає 1970 осіб.

За час виконання завдань загинуло 9 військовослужбовців 7-ї окремої механізованої бригади ЗС України, ще 6 отримали поранення.


Назад


 Наші сайти

Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ
Головне управління розвідки Головне управління розвідки
Національний університет оборони України імені Івана Черняховського Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
Українська військово-медична академія Українська військово-медична академія
Головний військовий клінічний госпіталь Головний військовий клінічний госпіталь
Центральний науково-дослідний інститут Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України
Центральний спортивний клуб Збройних сил України Центральний спортивний клуб Збройних сил України
Міжнародний центрмиротворчості та безпеки Міжнародний центр миротворчості та безпеки
Google+ 54.243.14.193
 

© Управління преси та інформації МОУ При використанні інформації посилання на Управління преси та інформації МО України обов’язкове
© Розробка: Центр інформаційних систем ГІТВ ГШ ЗС України  
Оптимізовано для перегляду на моніторі 1024*768.   Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: webmaster@mil.gov.ua
Запити на отримання публічної інформації надсилайте на адресу: zapytmou@gmail.com