Знак МО України   www.mil.gov.ua
офіційний сайт Міністерства оборони України
УКР РУС ENG   Карта сайту На головну сторiнку  


 Наші партнери

Українське національне інформаційне агентство 'УКРІНФОРМ'
Український мілітарний портал
Ресурсний та кар'єрний центр для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України

 Повідомлення Управління преси та інформації

Керівний склад Західного оперативного командування та керівництво львівської області привітали військовослужбовців національної складової українсько-польського миротворчого батальйону "Укрполбат", які вирушають до Косово в рамках чергової ротації

| 29.07.2003 |

На Церемоніальному майданчику Яворівського загальновійськового полігону Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України відбулася урочиста церемонія проводів військовослужбовців національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат", які вирушають до автономної провінції Косово Сербії і Чорногорії в рамках чергової ротації.

В урочистостях взяли участь командувач військами Західного оперативного командування генерал-полковник Сергій Чернілевський, голова Львівської обласної державної адміністрації Олександр Сендега, представники місцевих органів виконавчої влади та громадських організацій, члени родин миротворців.

Чергову ротацію національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" багатонаціональної бригади "East" сил КФОР у Косово заплановано здійснити комбінованим способом.

Зокрема, 1 та 7 серпня двома рейсами літаків Ту-154 Державного підприємства Міністерства оборони України "Українська авіаційна транспортна компанія" зі львівського аеропорту "Скнилів" до столиці Косово міста Приштіни буде доставлено 292 українських миротворця.

Решта 29 військовослужбовців та 11 одиниць автомобільної техніки 31 липня спочатку вирушать своїм ходом з Яворівського загальновійськового полігону до міста Мукачеве, а звідти військовим ешелоном, через Угорщину, особовий склад і техніку буде доставлено до косовського міста Митровиця. Після розвантаження особовий склад та техніка своїм ходом вирушать до населених пунктів Рака і Брезовиця - місць дислокації українського контингенту "УкрПолбату".

Під час цих маршів підлеглі командира національного контингенту підполковника Валерія Супрігана знову перевірять готовність військової техніки до виконання завдань за призначенням.

Варто зазначити, що протягом останніх шести місяців на території Центру підготовки миротворців Яворівського загальновійськового полігону тривала інтенсивна підготовка 321 майбутніх українських миротворців. Тактико-спеціальні заняття проходили в умовах наближених до реальної обстановки, за сучасними натівськими стандартами. Офіцери, прапорщики, військовослужбовці служби за контрактом навчалися приймати самостійні рішення під час розміщення на території зони відповідальності і проводити миротворчі операції під егідою сил КФОР. Крім того, майбутні миротворці відшліфовували свої професійні навички під час навчань "Кленова арка-2003" та "Щит миру - 2003". Велику увагу було також приділено вивченню англійської мови, адже працювати доведеться в англомовному військовому середовищі.

Довідка. Національний контингент спільного українсько-польського миротворчого батальйону "УкрПолбат" (1-й окремий спеціальний батальйон ЗС України) загальною кількістю 321 військових виконує завдання у складі багатонаціональної бригади "East" сил КФОР з 1 вересня 1999 року. Базові табори української частини "УкрПолбату" розташовано на території муніципалітету Штрпце в населених пунктах Брезовіца (табір "Бреза") та Рака (табір "Золотий лев"). На озброєнні в українських миротворців крім стрілецької зброї знаходяться 27 одиниць бронетанкової та 47 одиниць автомобільної і спеціальної техніки.

В межах Програми "Свобода пересування", яку реалізує у Косово штаб сил КФОР, наші військовослужбовці несуть службу на спостережних пунктах, здійснюють контроль за пересуванням населення, супроводжують дітей до шкіл, охороняють церкви та школи, проводять конвої з сербським населенням через зону мешкання албанців, запобігають незаконному перевезенню зброї, вибухових речовин та наркотиків.


Назад


 Наші сайти

Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ
Головне управління розвідки Головне управління розвідки
Національний університет оборони України імені Івана Черняховського Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
Українська військово-медична академія Українська військово-медична академія
Головний військовий клінічний госпіталь Головний військовий клінічний госпіталь
Центральний науково-дослідний інститут Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України
Центральний спортивний клуб Збройних сил України Центральний спортивний клуб Збройних сил України
Міжнародний центрмиротворчості та безпеки Міжнародний центр миротворчості та безпеки
Google+ 54.243.13.30
 

© Управління преси та інформації МОУ При використанні інформації посилання на Управління преси та інформації МО України обов’язкове
© Розробка: Центр інформаційних систем ГІТВ ГШ ЗС України  
Оптимізовано для перегляду на моніторі 1024*768.   Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: webmaster@mil.gov.ua
Запити на отримання публічної інформації надсилайте на адресу: zapytmou@gmail.com