Знак МО України   www.mil.gov.ua
офіційний сайт Міністерства оборони України
УКР РУС ENG   Карта сайту На головну сторiнку  


 Наші партнери

Українське національне інформаційне агентство 'УКРІНФОРМ'
Український мілітарний портал
Ресурсний та кар'єрний центр для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України

 Повідомлення Управління преси та інформації

29 українських офіцерів і прапорщиків зі складу українського миротворчого персоналу в Республіці Ірак повертаються на Батьківщину

| 09.12.2008 |  |16:33|

Сьогодні, 9 грудня, у таборі “Еко”, що поблизу іракського міста Ед-Діванія, відбулася церемонія завершення місії військовослужбовцями українського миротворчого персоналу.

У церемонії взяли участь Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Ірак Віктор Недопас та командування Коаліційних сил в цій країні.

Вже незабаром 29 українських офіцерів і прапорщиків, які пліч-о-пліч зі своїми колегами з інших країн виконували завдання у штабі Коаліційних сил, штабі багатонаціональної дивізії “Центр-Південь”, відділі військової допомоги та групі допомоги державним установам, повернуться на Батьківщину.

Вивід українського миротворчого персоналу зі складу Коаліційних сил в Республіці Ірак відбувається на виконання Резолюції №1790 Ради Безпеки ООН, на підставі якої термін дії мандату на виконання завдань Коаліційними силами в Іраку завершується наприкінці поточного року.

Варто додати, що український миротворчий персонал у складі Коаліційних сил в Республіці Ірак виконував завдання з 20 грудня 2005 року.   

У той же час, в Іраку залишатимуться 10 українських офіцерів, які виконують завдання у складі Тренувальної місії НАТО.

Довідка. Започаткування Тренувальної місії НАТО в Іраку (NTM-I) було затверджене 17.11.04 під час засідання Північноатлантичної ради. Наказом Верховного Головнокомандувача Об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі від 16.12.04 було фактично створено зазначену місію.

NTM-I є правонаступницею Місії НАТО з імплементації тренування (NATO Training Implementation Mission). Представники NTIM-I прибули до Іраку 14.08.04 у відповідь на запит Уряду Іраку від 22.06.04 згідно з рішенням Штаб-квартири НАТО надати підтримку Іраку, яке було прийнято під час Саміту НАТО в Стамбулі щодо створення Місії з впровадження підготовки в Іраку.

Основні завдання Місії - визначення можливостей щодо підготовки особового складу іракських силових структур, початок підготовки відібраних груп особового складу штабів, налагодження зв’язків з Тимчасовим Урядом Іраку та Коаліційними силами.

Повне розгортання Місії передбачає участь близько 300 осіб, 160 з яких – викладачі.

Командування Місією здійснюється Верховним головнокомандувачем стратегічного командування НАТО з операцій. Головнокомандувач стратегічного командування НАТО з трансформації відіграє функцію підтримки. Безпосередньо в Іраку командувачем Місії є командувач Багатонаціонального командування передачі повноважень за підтримання безпеки в Іраку.

 


Назад


 Наші сайти

Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ
Головне управління розвідки Головне управління розвідки
Національний університет оборони України імені Івана Черняховського Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
Українська військово-медична академія Українська військово-медична академія
Головний військовий клінічний госпіталь Головний військовий клінічний госпіталь
Центральний науково-дослідний інститут Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України
Центральний спортивний клуб Збройних сил України Центральний спортивний клуб Збройних сил України
Міжнародний центрмиротворчості та безпеки Міжнародний центр миротворчості та безпеки
Google+ 50.16.65.168
 

© Управління преси та інформації МОУ При використанні інформації посилання на Управління преси та інформації МО України обов’язкове
© Розробка: Центр інформаційних систем ГІТВ ГШ ЗС України  
Оптимізовано для перегляду на моніторі 1024*768.   Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: webmaster@mil.gov.ua
Запити на отримання публічної інформації надсилайте на адресу: zapytmou@gmail.com