Знак МО України   www.mil.gov.ua
офіційний сайт Міністерства оборони України
УКР РУС ENG   Карта сайту На головну сторiнку  


 Наші партнери

Українське національне інформаційне агентство 'УКРІНФОРМ'
Український мілітарний портал
Ресурсний та кар'єрний центр для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України

 Повідомлення Управління преси та інформації

52-річницю від дня заснування відзначив 80-й окремий ордена Червоної Зірки аеромобільний полк 13-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що дислокується у Львові

| 19.12.2007 |  |18:56|

Сьогодні, 19 грудня, 80-й окремий ордена Червоної зірки аеромобільний полк 13-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що дислокується у Львові, відзначив 52-річницю від дня заснування.

Для солдат та сержантів строкової служби цей день розпочався із приємної несподіванки: вранці кожен з них отримав солодкий подарунок, адже «День народження» частини співпав ще й зі святом Святого Миколая.

Організувати такий подарунок для підлеглих офіцерам відділення з гуманітарних питань 80-го окремого аеромобільного полку допоміг представник єпархії УГКЦ полковий капелан брат Андрій.

Також відбулося урочисте шикування, оголошення святкового наказу та нагородження кращих військовослужбовців. Зокрема, грамотами за успіхи у бойовій підготовці були нагороджені лейтенант Захар Бабарикін та рядовий Микола Третяк.

Особовий склад 80-го окремого аеромобільного полку привітали артисти ансамблю пісні і танцю Центру військово-музичного мистецтва (місто Львів), які виступили перед воїнами-аеромобілістами з концертною програмою.

Довідково: 80-й парашутно-десантний полк (таку назву мала військова частина на початку свого існування) був сформований у 1955 році. За високі показники у бойовій підготовці у 1967 році полк було нагороджено орденом Червоної Зірки. А у 1979 році військова частина передислоковується з Кавказу на Львівщину.

У травні 1992 року особовий склад військової частини склав присягу на вірність народові України.

За час існування частини солдати і офіцери полку неодноразово демонстрували особисту військову майстерність та відчайдушність як у бойовому навчанні, так і на полі бою. Адже вони брали участь в бойових діях в Афганістані та Нагорному Карабаху, залучалися й до ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, виконували миротворчі завдання на теренах колишньої Югославії, в Косовому та Республіці Ірак.

“Крилаті піхотинці” упродовж семи років - з 1995 по 2002 роки - брали участь у багатонаціональних навчаннях “Щит Миру”, під час яких демонстрували відмінний вишкіл та високу бойову майстерність.

І сьогодні воїни-аеромобілісти 80-го полку впевнено тримають високу “марку” – за підсумками 2007 навчального року цю військову частину було визнано кращим полком Сухопутних військ Збройних сил України. Такий високий показник є результатом самовідданої праці всього військового колективу.

52-річницю військової частини колектив полку теж зустрів “по-бойовому” – декілька його підрозділів перебувають на Яворівському полігоні, де особовий склад відпрацьовує тактико-спеціальні навички та виконує вогневі вправи зі стрілецької зброї. Крім того, до виконання свого першого стрибка з парашутом готується близько 300 нещодавно призваних до лав Збройних сил України молодих солдатів.


Назад


 Наші сайти

Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ
Головне управління розвідки Головне управління розвідки
Національний університет оборони України імені Івана Черняховського Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
Українська військово-медична академія Українська військово-медична академія
Головний військовий клінічний госпіталь Головний військовий клінічний госпіталь
Центральний науково-дослідний інститут Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України
Центральний спортивний клуб Збройних сил України Центральний спортивний клуб Збройних сил України
Міжнародний центрмиротворчості та безпеки Міжнародний центр миротворчості та безпеки
Google+ 54.196.198.213
 

© Управління преси та інформації МОУ При використанні інформації посилання на Управління преси та інформації МО України обов’язкове
© Розробка: Центр інформаційних систем ГІТВ ГШ ЗС України  
Оптимізовано для перегляду на моніторі 1024*768.   Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: webmaster@mil.gov.ua
Запити на отримання публічної інформації надсилайте на адресу: zapytmou@gmail.com