Знак МО України   www.mil.gov.ua
офіційний сайт Міністерства оборони України
УКР РУС ENG   Карта сайту На головну сторiнку  


 Наші партнери

Українське національне інформаційне агентство 'УКРІНФОРМ'
Український мілітарний портал
Ресурсний та кар'єрний центр для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України

 Повідомлення Управління преси та інформації

З поверненням на Батьківщину 95 українських миротворців завершилася чергова – восьма – ротація національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР у Косовому

| 12.10.2007 |  |15:09|

Сьогодні, 12 жовтня, о 14.55 на військовий майданчик міжнародного аеропорту “Бориспіль” здійснив посадку літак Ту-154 Державного підприємства Міністерства оборони України “Українська авіаційна транспортна компанія”, який доставив на Батьківщину другу групу українських миротворців з Косового.

З прибуттям до Києва 95 військовослужбовців завершилася чергова – восьма – ротація національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР у Косовому.

Загалом, в рамках цієї ротації до Косового було доставлено 179 українських миротворців, а на Батьківщину повернулися 178 наших військових.

Необхідно наголосити, що у період з квітня по жовтень 2007 року українські миротворці восьмої ротації здійснили 1027 патрулювань, виставили більше 200 спостережних постів, перевірили більше 5 тисяч одиниць автомобільного транспорту та більш ніж 12 тисяч осіб, провели 4 гуманітарних акцій з надання безкоштовної медичної допомоги місцевому населенню. Спільно з представниками з інших миротворчих контингентів сил КФОР українські миротворці взяли участь у 3 операціях.

Основу миротворчого підрозділу нової – дев’ятої - ротації, який виконуватиме місію на Балканах, складає 2-й механізований батальйон 30-ї окремої механізованої бригади 8-го армійського корпусу, що дислокується на Житомирщині. Незначну частину штатного батальйону доповнюють спеціалісти з інших частин. Вищою атестаційною комісію Міністерства оборони України на посаду командира національної складової “УкрПолбату” нової ротації затверджено начальника штабу 30-ї окремої механізованої бригади підполковника Олександра Нестеренка.

Варто зазначити, що протягом останніх шести місяців на базі Житомирського спеціалізованого начального центру тривала інтенсивна підготовка майбутніх українських миротворців нової ротації. Тактико-спеціальні заняття проходили в умовах наближених до реальної обстановки, за сучасними натівськими стандартами. Офіцери, прапорщики, військовослужбовці служби за контрактом навчалися приймати самостійні рішення під час розміщення на території зони відповідальності і проводити миротворчі операції під егідою сил КФОР.

Довідка. Українські миротворчі підрозділи виконують миротворчі завдання у Косовому з 1 вересня 1999 року.

Серед основних завдань, що покладаються на особовий склад національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР - патрулювання, забезпечення безпеки пересування місцевих жителів, несення служби на спостережних постах, надання гуманітарної допомоги, перевірка автомобільного транспорту та населення на предмет наявності зброї, вибухівки, наркотичних речовин та контрабанди, охорона історичних пам’ятників тощо.


Назад


 Наші сайти

Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ
Головне управління розвідки Головне управління розвідки
Національний університет оборони України імені Івана Черняховського Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
Українська військово-медична академія Українська військово-медична академія
Головний військовий клінічний госпіталь Головний військовий клінічний госпіталь
Центральний науково-дослідний інститут Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України
Центральний спортивний клуб Збройних сил України Центральний спортивний клуб Збройних сил України
Міжнародний центрмиротворчості та безпеки Міжнародний центр миротворчості та безпеки
Google+ 23.21.34.188
 

© Управління преси та інформації МОУ При використанні інформації посилання на Управління преси та інформації МО України обов’язкове
© Розробка: Центр інформаційних систем ГІТВ ГШ ЗС України  
Оптимізовано для перегляду на моніторі 1024*768.   Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: webmaster@mil.gov.ua
Запити на отримання публічної інформації надсилайте на адресу: zapytmou@gmail.com