Знак МО України   www.mil.gov.ua
офіційний сайт Міністерства оборони України
УКР РУС ENG   Карта сайту На головну сторiнку  


 Наші партнери

Українське національне інформаційне агентство 'УКРІНФОРМ'
Український мілітарний портал
Ресурсний та кар'єрний центр для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України

 Повідомлення Управління преси та інформації

Завтра майже 21 тисяча зв’язківців Збройних сил України та ветеранів-зв’язківців відзначатимуть своє професійне свято - День військ зв’язку

| 07.08.2007 |  |17:07|

Натисніть для збільшення
Натисніть для збільшення
Натисніть для збільшення

Завтра, 8 серпня, в Україні відзначається професійне свято - День військ зв’язку. Це свято встановлено Указом Президента України від 1 лютого 2000 року. Воно поєднує історію і сучасність. Адже 87 років тому, починаючи з серпня 1920 року, розпочалася підготовка курсантів-зв’язківців на Київських інженерних курсах командного складу.

Основне призначення військ зв’язку – гарантоване забезпечення управління військами в будь-яких умовах обстановки.

У часи створення Збройних сил незалежної України з розрізнених систем зв’язку Київського, Одеського та Прикарпатського військових округів, Чорноморського флоту, повітряних, протиповітряних та ракетної армії, які залишилися в Україні після розпаду Союзу РСР, зусиллями фахівців Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗС України, управлінь зв’язку видів Збройних сил і оперативних командувань було створено єдину систему зв’язку.

Першим начальником зв’язку Збройних сил України був призначений генерал-лейтенант Валентин Самійленко. Під його керівництвом створювалося управління зв’язку Головного штабу ЗС України, були закладені основи подальшої розбудови системи зв’язку і автоматизації.

Пізніше Головне управління зв’язку і війська зв’язку ЗС України очолювали генерал-лейтенант Володимир Іщук, генерал-майор Юрій Семеріч та генерал-майор Володимир Рудик. Ними були прийняті відповідальні рішення з питань будівництва та розвитку системи військ зв’язку.

Сьогодні війська зв’язку очолює начальник зв’язку Збройних сил України начальник Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних сил України полковник Малярчук Михайло Васильович.

Війська зв’язку Збройних сил України, в яких служить і працює майже 21 тисяча чоловік, брали участь у всіх заходах підготовки військ. На стратегічних, командно-штабних, спеціальних та дослідних навчаннях система і війська зв’язку виконували завдання по забезпеченню стійкого управління військами, забезпечували управління під час далеких морських походів кораблів Військово-Морських Сил ЗС України, виконання завдань літаками Повітряних Сил ЗС України за межами України.

Великий досвід організації та забезпечення зв’язку воїни-зв’язківці набули під час виконання завдань у складі миротворчих контингентів у Косовому, Лівані, Ліберії, Сьєрра-Леоне, Іраку.

На сьогодні розвиток системи та військ зв’язку здійснюється відповідно до Державної програми розвитку Збройних сил України на 2006 - 2011 роки. Основні зусилля зосереджуються на ліквідації розриву в питаннях технічного оснащення системи зв’язку Збройних сил та національної системи зв’язку, поступовому переході на сучасні цифрові технології, створенні малочисельних, мобільних, добре оснащених військ зв’язку. Розпочато впровадження новітніх інформаційних технологій у повсякденну діяльність органів управління і військ. Розгортаються і вже знайшли практичне застосування автоматизовані системи управління різного призначення, які охоплюють ланки управління від Генерального штабу ЗС України до корпусів, окремих бригад, військових частин, установ.

Велику увагу розвитку системи зв’язку та максимальному підвищенню бойових можливостей управління військами приділяє керівництво Міністерства оборони і Генерального штабу. Про це свідчить недавня науково-практична конференція «Напрямки удосконалення системи бойового управління з’єднаннями і частинами армійського корпусу», що відбулася на базі 6-го армійського корпусу під керівництвом начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних сил України генерал-полковника Сергія Кириченка. Під час практичної фази заходу – командно-штабного навчання із залученням засобів зв’язку та частин і підрозділів 93-ї окремої механізованої бригади була перевірена боєготовність системи управління військами, яка довела свою спроможність виконувати завдання за призначенням.

Але, як наголосив генерал-полковник Сергій Кириченко, коефіцієнт управління має наближатися до одиниці, навіть бути вищим. Для цього необхідно до 2009 – 2011 років поступово перевести систему зв’язку і автоматизації Збройних сил України на цифровий спосіб передавання (приймання) і обробки всіх видів повідомлень та ведення переговорів, автоматизації процесів встановлення, відновлення зв’язку та інтеграції у багатофункціональних абонентських терміналах основних видів інформацій них послуг.

Пріоритетними напрямами переведення системи зв’язку і автоматизації ЗС України на цифрові стандарти сьогодні є побудова цифрової інтегральної мережі зв’язку (ЦІМЗ) ЗС України, яка дозволить створити єдине інформаційне поле в інтересах усіх видів і родів військ і ланок управління та впровадження новітніх інформаційних технологій у діяльність органів військового управління за рахунок розгортання корпоративної глобальної обчислювальної мережі Збройних сил України.

На сьогодні 9 вузлів зв’язку підключено до цифрової інтегральної мережі зв’язку ЗС України. До кінця 2007 року планується підключити ще 11, а у 2008 році – 65.

Уже в нинішньому році успішно проведено випробування модернізованої станції тропосферного зв’язку Р-417, цифрової радіорелейної станції Р-450, цифрової автоматичної комутаційної системи К-201, польового телефонного апарата ТА-01 та цифрового телефонного апарата ЦТА-04. Всі ці зразки техніки будуть прийняті на озброєння до кінці 2007 року.

Результати формування бюджетного запиту на 2008 рік дозволяють будувати оптимістичні плани і прогнози щодо розвитку системи зв’язку і автоматизації Збройних сил України.

Довідково: Війська зв’язку Збройних сил України беруть свій початок з військ зв’язку армії колишнього Радянського Союзу. Багатий досвід, отриманий в операціях Великої Вітчизняної війни, підтвердив положення про те, що втрата зв’язку в бою – це втрата управління, яка обов’язково призведе до поразки. Виявивши масовий героїзм, високу майстерність, самовідданість і самопожертвування, зв’язківці внесли вагомий внесок у загальну справу перемоги. Їх подвиг високо оцінений керівництвом держави – близько 600 частин зв’язку були нагороджені державними нагородами, понад 200 з них - двічі, 58 частинам присвоєні найменування гвардійських, близько 200 частин удостоєні почесних найменувань, 329 військових зв’язківців були удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу, 127 стали повними кавалерами ордена Слави, десятки тисяч нагороджені орденами і медалями. Серед героїв-зв’язківців - представники 22 національностей, у тому числі 48 українців.

На сьогодні до складу військ зв’язку Збройних сил України входять з’єднання та частини, до історичних формулярів яких вписані сторінки бойової слави, честі і доблесті. Це, зокрема, Військовий двічі ордена Червоного Прапора інститут телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, 1-й польовий Проскурівський двічі ордена Червоного Прапору вузол зв’язку Генерального штабу, 93-й окремий лінійно-вузловий Ясський ордена Червоної Зірки полк, 30-й окремий лінійно-вузловий Криворізький орденів Богдана Хмельницького, Червоної Зірки та Захисту Вітчизни Румунської Народної Республіки полк зв’язку, 55-й окремий лінійно-вузловий Петроківський ордена Червоного Прапору полк зв’язку, 9-й окремий лінійно-вузловий Севастопольський ордена Богдана Хмельницького полк зв’язку, 806-й Уманський орденів Червоного Прапору та Богдана Хмельницького полк зв’язку, 121-й окремий гвардійський лінійно-вузловий Фокшано-Мукденський орденів Олександра Невського і Червоної Зірки полк зв’язку, 76-й окремий ордена Червоного Прапору полк зв’язку і автоматизованого управління. Більшість з них була сформована в роки Великої Вітчизняної війни, а Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації і 98-а бригада зв’язку відраховують свою історію з 1919 року.

Частини і підрозділи зв’язку ніколи не залишалися осторонь у тяжкі часи боротьби зі стихією і національних трагедій. Вже наступного після Чорнобильської катастрофи дня воїни-зв’язківці забезпечували зв’язок рятувально-відновлювальним бригадам, знаходячись у безпосередній близькості від аварійного енергоблоку. Через декілька днів після відмобілізування частин зв’язку Київського та Прикарпатського військових округів, система зв’язку була нарощена польовими засобами і діяла в інтересах всіх військ, бригад, окремих груп, які були залучені до ліквідації наслідків катастрофи.


Назад


 Наші сайти

Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ Об'єднаний веб-портал військових ЗМІ
Головне управління розвідки Головне управління розвідки
Національний університет оборони України імені Івана Черняховського Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
Українська військово-медична академія Українська військово-медична академія
Головний військовий клінічний госпіталь Головний військовий клінічний госпіталь
Центральний науково-дослідний інститут Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України
Центральний спортивний клуб Збройних сил України Центральний спортивний клуб Збройних сил України
Міжнародний центрмиротворчості та безпеки Міжнародний центр миротворчості та безпеки
Google+ 184.73.87.85
 

© Управління преси та інформації МОУ При використанні інформації посилання на Управління преси та інформації МО України обов’язкове
© Розробка: Центр інформаційних систем ГІТВ ГШ ЗС України  
Оптимізовано для перегляду на моніторі 1024*768.   Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: webmaster@mil.gov.ua
Запити на отримання публічної інформації надсилайте на адресу: zapytmou@gmail.com